Gestrande Koerden mogen asiel aanvragen
De meesten van de 908 Koerden die in het weekend op de Zuid-Franse kust strandden, mogen zich 8 dagen lang vrij bewegen in heel Frankrijk. In die periode kunnen zij asiel vragen. Dat heeft het ministerie van Binnenlandse Zaken in Parijs dinsdag geheel onverwacht meegedeeld.
Garantie dat het verzoek wordt gehonoreerd, krijgen de Koerden niet. Degenen wier asielverzoek in behandeling wordt genomen, kunnen een voorlopige verblijfsvergunning krijgen. De anderen worden na de 8 dagen beschouwd als illegale immigranten.
Alleen de schipbreukelingen die hebben kunnen aantonen dat ze Koerden uit Irak zijn, mogen gaan en staan waar ze willen. Een twaalftal vluchtelingen dat heeft gemeld uit andere landen te komen, moet voorlopig in de kazerne in Fréjus in Zuid-Frankrijk blijven.
Tot dinsdagmiddag leek vast te staan dat de vluchtelingen woensdag in Draguignan zouden worden gehoord. Die zittingen zijn afgelast en de veertig rechters en justitieambtenaren die daarvoor opgeroepen waren, hebben te horen gekregen dat zij niet hoeven komen.
MEER OVER Verkiezingen 2009
Recente grote spionagezaken in de VS
- De gepensioneerde legerkolonel George Trofimoff is vorig jaar aangeklaagd wegens spionage voor …
NAVO neemt afstand van VS-aanval Irak
NAVO-secretaris-generaal Robertson heeft zich gedistantieerd van de bombardementen die de …
Raad van State verwerpt klacht Vlaams Blok
De Raad van State heeft dinsdag de klacht van Mon Steyaert, kandidaat voor het Vlaams Blok voor …