Het inbeslaggenomen perceel. Activisten hadden er eerder al een Oekraïense vlag gepland. — © Google Streetview
Stuk grond van voormalige schoonzoon Poetin in Nederland in beslag genomen
In Nederland heeft het Functioneel Parket beslag gelegd op bouwgrond van Jorrit Faassen, een ex-schoonzoon van Vladimir Poetin. Daar kwam een onderzoekscollectief van Follow the Money, de Britse krant The Guardian en de Russische nieuwssite Proekt Media achter. De inbeslagname zou betrekking hebben op de sancties tegen intimi van de Russische president.
Het onderzoekscollectief deed de vaststelling na een analyse van het Nederlandse kadaster. Daaruit blijkt dat de bouwgrond, die gelegen is in Duivendrecht, op 12 mei in beslag werd genomen door een officier van justitie in het kader van een crimineel onderzoek. Waar het specifiek over gaat, is niet met zekerheid te zeggen.
Wat wel geweten is, is dat de eigenaar van de grond, de 43-jarige Nederlander Jorit Faassen, jarenlang getrouwd was met Maria Vorontsova, de oudste dochter van de Russische president. Faassen kocht de grond in 2019 voor 450.000 euro. Ten tijde van de aankoop was hij ongehuwd, zo valt te lezen in het kadaster.
Ondertussen staat Faassen ingeschreven op een Russisch adres. Het zou gaan om een appartementencomplex in Moskou, op loopafstand van het Kremlin. Vermoedelijk moeten we de inbeslagname interpreteren in het kader van de westerse sancties tegen vertrouwelingen van Poetin. Faassen zou onlangs nog op Schiphol ondervraagd zijn geweest op verdenking van sanctieontwijking.
Faassen en Vorontsova stapten in 2008 in het huwelijksbootje, maar zouden ondertussen gescheiden zijn. Het koppel heeft ook een zoon van 10 jaar oud.
Hoofdpunten
YouTuber Acid nagelt Reuzegommers publiekelijk aan schandpaal, advocaten verbijsterd: “Op clicks beluste aandachtszoeker”
Gezin van drie krijgt energieafrekening van 17.000 euro in de bus, maar dat is volgens Fluvius geen vergissing
Iconische brasserie Dikke Mee in Nachtegalenpark krijgt nieuwe uitbaters en nieuwe naam
Broers Maes verkopen hun levenswerk: uitbater tankstations in alle stilte overgenomen door Nederlandse speler
MEER OVER
Sevilla wint de Europa League na slopende avond en penalty’s tegen AS Roma
Sevilla heeft voor de zevende keer de finale van de Europa League gewonnen. Pas na strafschoppen …
Weg taboe: Nasa houdt eerste wetenschappelijke briefing over ufo’s
Decennialang rustte er een taboe op, maar met haar eerste publieke bijeenkomst gewijd aan ufo’s …
Kirsten Flipkens amuseert zich als speler én mentor op Roland Garros: “Winst of verlies, daar laat ik mijn slaap niet meer voor”
“We hebben ons goed geamuseerd en dat is het belangrijkste”, verklaarde Kirsten Flipkens nadat ze …
Kevin De Bruyne ontspant drie dagen voor FA Cup-finale tijdens concert Coldplay in het Etihad Stadium en neemt Steven Defour mee
‘Om je goed te voelen, moet je even goed ontspannen’, moet Kevin De Bruyne gedacht hebben. …