Een van de twee fietsreparatiestations staat op de parking achter de bib, tegenover Fietsen Hendrickx. — © HO
Palen helpen je je fiets herstellen
Op twee locaties in de stad verscheen vorige week een merkwaardige blauwe installatie: het fietsreparatiestation. Eentje kreeg een plek aan de jachthaven op het kanaal Herentals-Bocholt, de andere in het centrum achter de stedelijke bibliotheek op de hoek van Vest en Herenthoutseweg.
Die laatste staat daarmee tegenover fietsenhandel Hendrickx, waar het stadsbestuur de palen voor een symbolisch bedrag van 1 euro kon aankopen. “Voortaan kan je bij pech onderweg je fiets herstellen aan een van de twee fietsreparatiestations”, klinkt het bij de stad. “Een fietsreparatiestation bevat alle gereedschappen om kleine mankementen aan je fiets zelf te herstellen. Het gaat om een proefproject.”
Zo bevat de zuil naast de klassieke fietspomp ook verschillende gereedschappen als sleutels, schroevendraaiers en bandenklemmen, die met kabels aan de installatie vasthangen om diefstal te voorkomen. (ho)
Hoofdpunten
Titelbeker is “kwetsbaar object” en nu zit Antwerp met een kapotte trofee: “We hebben hem gelijmd, maar dat is geen zicht”
E19 naar Antwerpen nog lange tijd volledig afgesloten na zwaar ongeval, ook in staart van file ongeval met drie vrachtwagens
ANTWERPEN LIVE. Volg hier het nieuws uit de stad Antwerpen
Dit weten we al over steekpartij Annecy: Nederlands en Brits kind bij zwaargewonde slachtoffers, “dader zat elke dag op dat bankje”