Formule 1 GP van Imola afgelast wegens hevige overstromingen in Italië
Niet alleen in de Ronde van Italië is de hevige regenval een gespreksonderwerp. Ook in de Formule 1 zorgt het voor problemen: de GP van Imola gaat komend weekend niet door. Dat is woensdagmiddag beslist. Het circuit staat onder water en er kwamen in de regio al meerdere mensen om het leven.
“Er moeten dezer dagen volop inspanningen geleverd worden om het noodweer en de overstromingen te bestrijden”, had de Italiaanse vicepremier Salvini eerder op de dag al gezegd. “Bovendien moet worden voorkomen dat de getroffen gebieden overbelast raken door de vele bezoekers en auto’s.”
De beslissing om over te gaan tot een afgelasting kwam er na overleg tussen alle betrokken partijen. “Het is niet mogelijk het evenement op een veilige manier te organiseren voor onze fans, de teams en ons personeel”, stelt de F1. “Het is de juiste en verantwoordelijke manier van handelen gezien de situatie waarin de gemeenten en steden in de regio verkeren. Het zou niet correct zijn om nog meer druk te zetten op de lokale overheden en nooddiensten tijdens deze moeilijke tijd.”
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hoofdpunten
PODCAST. Dave & Patje met Erik Van Looy: “Als Antwerp kampioen wordt, neem ik een bad in natte worstjes”
Paul Gheysens drukt hardnekkige geruchten over voetbalstadion op Makro-terreinen de kop in: “Verzinsels”
RECONSTRUCTIE. Hoe Antwerp-baas Paul Gheysens via Anderlecht een bod deed op… Union
Opnieuw een vertrekker bij Westerlo: Igor Vetokele ruilt Kuipje in voor Lommel
MEER OVER Formule 1
F1-stal van Verstappen en supersonisch zeilteam maken elkaar sneller: “Het draait bij auto en boot veel om hetzelfde”
Jumbo wil volledig stoppen met sponsoring topsport: krijgt ploeg van Wout van Aert al na dit seizoen andere hoofdsponsor?
Max Verstappen bezoekt ‘F1 op het water’: “Zeeziek? Nee, dat was nog van het feestje na Monaco”
Rutger Bregman hekelt dat Max Verstappen geen cent aan Nederlandse fiscus betaalt: “Kan hij nog wel in de spiegel kijken?”