© Getty Images via AFP
Krijgt bijna-crash van Lando Norris nog een staartje? FIA opent onderzoek na incident in de pitstraat
De Internationale Autosportfederatie (FIA) heeft een onderzoek ingesteld naar een nieuw bijna-ongeluk in de pitstraat tijdens de Grote Prijs Formule 1 van Miami afgelopen zondag. Daar reed de Britse McLaren-coureur Lando Norris in de vijfde ronde bijna een official aan toen hij de pitstraat inreed voor een nieuwe bandenset.
Een woordvoerder van het bestuursorgaan van de Formule 1 vertelde het Britse persbureau PA: “We zijn ons bewust van het incident en onderzoeken het met de lokale organisatoren.”
Het incident vond plaats een week nadat de Franse F1-rijder Esteban Ocon (Alpine) in de Grote Prijs van Azerbeidzjan bijna een groep cameramensen aanreed in de pitstraat van het circuit in Bakoe. Dat incident leidde ertoe dat de FIA zijn eigen mensen naar de stewards stuurde om zich te verantwoorden. De bond kreeg te horen dat het stappen moest nemen om ervoor te zorgen dat dit soort gevaarlijke situaties zich niet meer voordeden.
Voorafgaand aan de race van afgelopen weekend in de Verenigde Staten had de FIA haar reglement aangepast om te voorkomen dat “monteurs zich vanuit hun garage naar de afgesloten parkeerplaats van de wagens zouden begeven” en dat “ander personeel of vips pas de pitstraat mogen betreden als de laatste auto de zwart-wit geblokte vlag voorbijgereden is”.
Hoofdpunten
Vermeeren, De Cuyper en Keita met Jonge Duivels naar EK: ontdek hier de volledige selectie
PODCAST. Dave & Patje met Erik Van Looy: “Als Antwerp kampioen wordt, neem ik een bad in natte worstjes”
Paul Gheysens drukt hardnekkige geruchten over voetbalstadion op Makro-terreinen de kop in: “Verzinsels”
Opnieuw een vertrekker bij Westerlo: Igor Vetokele ruilt Kuipje in voor Lommel
MEER OVER Formule 1
F1-stal van Verstappen en supersonisch zeilteam maken elkaar sneller: “Het draait bij auto en boot veel om hetzelfde”
Jumbo wil volledig stoppen met sponsoring topsport: krijgt ploeg van Wout van Aert al na dit seizoen andere hoofdsponsor?
Max Verstappen bezoekt ‘F1 op het water’: “Zeeziek? Nee, dat was nog van het feestje na Monaco”
Rutger Bregman hekelt dat Max Verstappen geen cent aan Nederlandse fiscus betaalt: “Kan hij nog wel in de spiegel kijken?”