Man besmeurt Iraanse vrouwen met yoghurt omdat ze geen hijab dragen, politie arresteert hen voor illegaal tonen van hun haar
Twee vrouwen zijn vrijdag in Iran gearresteerd omdat ze hun haar in het openbaar niet hadden bedekt, wat illegaal is in het land. De dames stonden aan te schuiven in een winkel toen ze plots werden aangesproken door een mannelijke klant. Hij vond het niet kunnen dat ze geen hijab droegen en besmeurde de vrouwen met yoghurt. Hij werd gearresteerd voor het verstoren van de openbare orde.
In het land zijn al maanden protesten aan de gang waarin een einde wordt geëist aan het verplicht dragen van de hijab. Oorzaak was dood van Mahsa Amini in september, een 22-jarige vrouw die door de moraalpolitie in Teheran werd aangehouden en neergeschoten omdat zij haar hijab “ongepast” zou hebben gedragen. Momenteel is het tonen van je haar nog altijd illegaal, maar in grote steden doen veel vrouwen het toch ondanks de regels.
Iraanse protesten bereiken schoolplein: schoolmeisjes gooien hoofddoek af
Hevige rellen in Iran na dood jonge vrouw die hoofddoek niet ‘correct’ droeg
(tica)
Hoofdpunten
Kampioenenploeg en supporters maken er een onvergetelijke viering van: “Dit is de schoonste dag in mijn leven”
VIDEO. Antwerp-spelers krijgen dag na kapotte trofee al een nieuw exemplaar
HERBELEEF. Trésor kaapt de hoofdprijs weg op Pro League Awards, weer prijs voor Antwerp! Van Bommel is Trainer van het Jaar
“Al 50 jaar supporter, ook in de eenzame jaren”: televisiemaker Tom Lenaerts hield het niet droog na doelpunt van Alderweireld
MEER OVER
Shari Bossuyt schreeuwt onschuld uit na beschuldigingen van gebruik verboden middel: “Wij zijn geen valsspelers”
Shari Bossuyt (22) zou volgend jaar naar de Olympische Spelen gaan samen met Lotte Kopecky. Als …
Studio 100 werkt aan nieuwe musical met K3
Studio 100 heeft opnieuw musicalplannen met K3. Vrijdag zal het bedrijf een ‘groots opgezette …
Chef Blom in ‘Special Forces: wie durft die wint’ heeft één favoriet: “De keuze was: ofwel pas je jezelf aan, ofwel stopt het hier”
Zes dagen lang mocht Filip Blommaert (52) elf bekende gezichten opleiden tot special forces. De …
VIDEO. Antwerp-spelers krijgen dag na kapotte trofee al een nieuw exemplaar
De kampioensbeker die Antwerp zondag kreeg overhandigd na het behalen van de titel sneuvelde al …