Serge Lipszyc — © BELGA
Kamer start geen ontslagprocedure tegen leiding Comité I, wel audit door Rekenkamer
De Kamer start geen ontslagprocedure tegen de leiding van het Comité I, dat de inlichtingendiensten in ons land controleert. De Rekenkamer wordt wel om een audit gevraagd, zo kwam de bevoegde bijzondere Kamercommissie dinsdag achter gesloten deuren overeen.
Uit een vertrouwelijke nota van de juridische dienst van de Kamer bleek eind januari dat de voorzitter van het Comité I Serge Lipszyc en zijn twee collega-raadsheren ontslagen dreigden te worden. Lipszyc had zich in interviews met de RTBF en het magazine Wilfried opgeworpen als klokkenluider door de infiltratie van het staatsapparaat door extreemrechts aan de kaak te stellen, wat hem op kritiek binnen het Comité I en de politiek was komen te staan.
In de bevoegde Kamercommissie werden hoorzittingen georganiseerd. Daar zijn volgens meerdere bronnen vooral problemen op persoonlijk vlak aan het licht gekomen. Eén van de raadsheren, Pieter-Alexander De Brock, is intussen met pensioen. Linda Schweiger, die op het kabinet van voormalig minister van Binnenlandse Zaken Jan Jambon werkte, heeft hem vervangen.
Lipszyc heeft de beschuldigingen tegen zijn persoon altijd ontkend.
Hoofdpunten
Zwarte rookpluim na botsing tussen twee vrachtwagens op E19 in Meer
Grote brand in loods naast E313 in Viersel: rookpluim van ver te zien
Twee kleuters en volwassene in levensgevaar na mesaanval in speeltuin in Franse Annecy: “Dader zat twee maanden lang elke dag op dat bankje”
Enorme rookpluim doet leven in New York stilvallen: “Ik maak me zorgen, ik wil niet dat mensen sterven”
MEER OVER
Vijfvoudig wereldkampioen veldrijden Renato Longo sterft op 85-jarige leeftijd
De Italiaanse veldritlegende Renato Longo is in de nacht van woensdag op donderdag op 85-jarige …
Zwarte rookpluim na botsing tussen twee vrachtwagens op E19 in Meer: snelweg volledig dicht
Op de E19 richting Breda is donderdagmiddag een ernstig ongeval gebeurd in Meer (Hoogstraten). …
Politievrouw wist inhoud van pv en liegt tegen slachtoffer van verkrachting: 1 jaar cel met uitstel
De correctionele rechtbank heeft een 41-jarige politie-inspecteur veroordeeld tot een jaar cel …
Op enkele minuten tijd twee wagens in beslag genomen
Een patrouille van het verkeersondersteuningsteam regio Centrum merkte maandag een voertuig op …