© ATV
BASF vliegt chemische stalen per drone rond in Antwerpse haven
Op de site van BASF in de Antwerpse haven vlogen woensdag drones rond. De testvluchten kaderen in een project om analysestalen vanop schepen niet langer met bestelwagens, maar met drones naar het laboratorium te brengen.
BASF stapt als partner in ‘Samplifly’, een initiatief van drone-operator ADLC en testbedrijf SGS. Dat project wil op een efficiëntere manier de (petro-)chemische lading van binnenkomende schepen testen. Op dit moment moeten schepen met een petrochemische lading aanmeren en gaan de analysestalen via wegtransport naar laboratoria, een tijdsintensief en weinig duurzaam proces. Door drones in te zetten, kunnen die transporten volgens de partners vier keer sneller en met 80% minder CO2-uitstoot gebeuren.
De drones kunnen tot 40 kilometer ver vliegen en worden bestuurd in een controlekamer, buiten het gezichtsveld van de piloot. Omdat de drones gevaarlijke producten zullen vervoeren in een industriële omgeving, zijn de vluchten onderworpen aan strenge veiligheidsvoorschriften. Het gaat volgens de initiatiefnemers ook over een Europese primeur.
Woensdag vonden er al enkele succesvolle testvluchten plaats op de productiesite van BASF. Seçmen Akbas, Innovation & Technology Manager bij BASF Antwerpen, is enthousiast dat BASF kan meewerken aan het innovatieve project. “Na een aantal voorgesprekken waren we snel overtuigd van het veiligheidsontwerp en de projectaanpak. Wij geloven in de capaciteiten van de projectpartners om dit project veilig en succesvol af te ronden.”
Hoofdpunten
Meeste kampioenenmakers geven Antwerp nog steeds voordeel van de twijfel, al veranderen enkelen toch van gedacht: “Union kan hen een litteken voor het leven bezorgen”
Onze reporter test zelf of je snel aan Ozempic kan geraken zonder voorschrift: “Ik vul in: ik wil wat buikvet verliezen”
Premier De Croo brengt nacht door in ziekenhuis na val met fiets
20 jaar homohuwelijk, deze Kapelse koppels trouwden als eersten: “Zo’n huwelijkscontract, dat was voor ons onvoldoende”
MEER OVER
Garage Dieleman hangt feestvlaggen uit voor briljanten stichterskoppel
Etienne Dieleman (88) en Godelieva De Meuleneir (84) vierden hun 65ste huwelijksverjaardag. Ze …
Premier De Croo brengt nacht door in ziekenhuis na val met fiets
Premier Alexander De Croo (Open Vld) is zaterdagavond tijdens een training met de fiets met zijn …
Lopen voor Geert en voor To Walk Again
FOTO RAES. Stratocaster op de kaaien
Antwerpen door de lens van Frank Raes.