Het jaarlijkse Spel van de Roetaert is een kinderklassieker op de activiteitenkalender. — © Hans Otten
Kinderen grabbelen naar pluche konijnen
Het Spel van de Roetaert blijft een populaire klassieker onder de jaarlijkse evenementen die de stad en Toerisme Herentals voor de kleinste inwoners organiseren.
In vier verschillende leeftijdsgroepen vatten de kinderen post voor het belfort van de Lakenhal, van waaruit vervolgens snoepgoed en pluche knuffels over de grabbelende handjes neer daalt. Deze schattige jacht op zachte diertjes ontvouwt zich op zondag 2 april opnieuw op de Grote Markt. Inschrijven voor het gratis evenement kan vanaf 13.30u op het marktplein, vanaf 14u warmt de kinderdisco de kleintjes al wat op. Het eigenlijke Spel van de Roetaert gaat dan om 15u van start. Drie kwartier later volgt de prijsuitreiking voor de kinderen die een fiets hebben gewonnen. (ho)
Hoofdpunten
Brand uitgebroken in Hoge Venen: al 50 hectare in vlammen opgegaan, Belgische brandweer vraagt Duitsland om versterking
Opgepakte verdachte van moord op Tamara (33) is ex-vriend: “Toen hij die 400.000 euro niet kreeg, is hij het bij haar thuis gaan halen”
Waarom reageren jongeren zo hevig op topless vrouw? “Typisch verzet tegen de dominante cultuur”
Beelden van Romelu Lukaku met bekende Amerikaanse popster Megan Thee Stallion gaan viraal