© Peter Hilz
Belg komt aan het hoofd van Duitse moedermaatschappij van Inno
De Belg Olivier van den Bossche komt opnieuw aan het hoofd van Galeria Karstadt Kaufhof, de moedermaatschappij van Inno in België. Dat schrijft De Tijd en wordt bevestigd in Duitse media. De Duitse warenhuisgroep verkeert in financiële problemen en is van plan om tientallen winkels te sluiten.
Van den Bossche zal “na afloop van de huidige insolventieprocedure” aan het roer komen, schrijft de krant Die Zeit donderdag. Dat is waarschijnlijk begin mei. De Belg was een tiental jaar geleden, van 2014 tot 2017, ook al eens chef bij Kaufhof. Nadien werkte hij voor de cosmeticagroep Rituals.
Huidig topman Miguel Müllenbach verlaat de warenhuisgroep na drie jaar en gaat aan de slag bij moedermaatschappij Signa Retail. Hij krijgt ook een zitje in de raad van bestuur van Galeria.
“Als directeur verkoop van Galeria en vroegere Kaufhof-CEO is Olivier van den Bossche de aangewezen persoon voor een nieuwe start”, citeert Die Zeit voorzitter Wolfram Keil.
Galeria Karstadt Kaufhof opereert sinds oktober onder bescherming tegen zijn schuldeisers, voor de tweede keer in drie jaar tijd. De groep kondigde een tweetal weken geleden aan dat hij 52 van de 129 warenhuizen in Duitsland wil sluiten, waardoor zo’n 5.000 banen zouden verdwijnen. Inno is niet betrokken bij die sanering.
Hoofdpunten
Titelstrijd ligt helemaal open: wie is wanneer kampioen volgende week?
Racing Genk is helemaal terug in titelrace na zege in Brugge: rechtstreeks titelduel tegen Antwerp volgende week
COMMENTAAR. “Antwerp kroop na rust zo ver achteruit dat het Union zelf langszij bracht”
ANALYSE GOOTS. “Ik geef het helemaal niet op, maar de titelkansen zijn wel geslonken”
MEER OVER
Waarom zo veel mensen wakker liggen van het Sanda Dia-vonnis. “Heel makkelijk om hier een symbool in te zien”
Ondanks de kalme reactie van Sanda’s familie leeft er bij veel mensen een groot gevoel van …
Onze F1-watcher zag een “magische” Max Verstappen in Monaco: Magische Max wint in Monaco: “Er viel niets tegen te beginnen”
Niemand kon Max Verstappen in Monaco iets in de weg leggen. Zelfs de weergoden ontbonden …
Steven Berghuis deelt slag uit aan fan na nederlaag, Ajax bestraft hem met boete: “Het spijt me, maar mensen denken dat ze alles kunnen roepen”
Steven Berghuis heeft van zijn club Ajax een boete gekregen, omdat hij zondag na de nederlaag bij …
Erdogan wint Turkse presidentsverkiezingen: “We zullen samen zijn tot aan het graf”
Recep Tayyip Erdogan (69) mag zich nog eens vijf jaar president van Turkije noemen. Hij riep …