© REUTERS
Griekse premier kondigt vervroegde verkiezingen in mei aan na treinramp
Er komen in mei vervroegde verkiezingen in Griekenland. Dat heeft premier Kyriakos Mitsotakis aangekondigd, nadat de druk op hem en zijn regering gigantisch geworden was na de dodelijke treinramp.
“Ik kan u met zekerheid zeggen dat de verkiezingen zullen plaatsvinden in mei”, verklaarde Mitsotakis tijdens een gesprek met televisiezender Alpha. Een exacte datum gaf hij niet.
De aankondiging komt er in de nasleep van de dodelijke treinramp waarbij op 28 februari 57 personen om het leven kwamen. Ze leidde in heel het land tot manifestaties - ook gewelddadige - en stakingen in verschillende sectoren. De populariteit van de conservatieve regering van premier Kyriakos Mitsotakis kreeg een serieuze knauw, en de Griekse minister van Transport nam ontslag. De verantwoordelijkheid voor het ongeval werd vooral in de schoenen geschoven van de stationschef van Larisa. Hij is in verdenking gesteld en zit in voorlopige hechtenis.
Hoofdpunten
GVA-ONDERZOEK. Airbnb en Booking.com misbruikt voor sekswerk: “Bij 8 op de 10 controles is er verdoken thuisprostitutie”
Prostitutie in Antwerpse flats die te huur zijn voor toeristen, bewoners gebouw ongerust: “Vreemde figuren komen en gaan”
STANDPUNT. De strijd tegen illegale prostitutie moet worden gevoerd
Antwerpen volgt Gent niet met speciaal verlof voor trans ambtenaren: “Geen onderscheid maken op basis van gender”
MEER OVER
BK op kurkdroog Glossocircuit: “Vorige keer afgelast wegens te nat en nu gaan we moeten sproeien”
De eerste wedstrijd van het Belgisch kampioenschap rallycross op het Glossocircuit in Arendonk …
Dit verandert er vanaf 1 juni: rijbewijs sneller ingetrokken bij dronken rijden en een nieuwe Vlaamse overheidsdienst
Op 1 juni gaan enkele veranderingen van kracht. Van duurdere consumentenkredieten en een …
Schermutseling in Borgerhout mondt uit in schietpartij, slachtoffer naar ziekenhuis
In de nacht van woensdag op donderdag is een schermutseling in Borgerhout uitgemond in een …
Canadese provincie roept hulp van VS in om bosbranden te bestrijden
De Canadese provincie Nova Scotia, in het oosten van het land, heeft woensdag de hulp ingeroepen …