© MARC HERREMANS - MEDIAHUIS
Duits bedrijf RWE begint met voorbereiding bouw van omstreden lng-terminals Oostzee
Het Duitse energieconcern RWE is bij het eiland Rügen begonnen met de voorbereidingen voor de bouw van twee terminals voor de import van vloeibaar gemaakt aardgas (lng). De afgelopen tijd leverde die bouw veel kritiek op, onder meer van de Duitse milieuorganisatie Deutsche Umwelthilfe (DUH).
Een woordvoerder van RWE liet aan het Duitse persbureau DPA weten dat het om “slechts verkennende” werkzaamheden gaat. Die worden uitgevoerd door twee schepen. “Het is gebruikelijk bij offshore projecten dat een zorgvuldige inspectie van de zeebodem en de ondergrond wordt uitgevoerd”, aldus de zegsman. Volgens hem is daarbij al munitie uit de Tweede Wereldoorlog gevonden.
Met de terminals kan geïmporteerde lng worden omgezet in aardgas dat geschikt is voor het Duitse gasnet. DUH heeft met een rechtszaak geprobeerd de bouw te voorkomen. De milieuorganisatie was het met name niet eens met de goedkeuring voor de aanleg van een kilometerslange verbindingsleiding die daarvoor nodig is.
Die leiding met een lengte van 38 kilometer komt te liggen tussen het Noordoost-Duitse kustplaatsje Lubmin en het daarboven gelegen eiland Rügen. Het project zou “een enorme bedreiging” vormen voor de Oostzee en omliggende beschermde natuurgebieden, en bijvoorbeeld ook voor zeevogels. Daarbij vreest de DUH voor de gevolgen voor het toerisme op Rügen.
Alternatief
Niet alleen DUH is kritisch, ook de deelstaatregering van Mecklenburg-Voor-Pommeren heeft zich uitgesproken tegen het project, dat wordt uitgevoerd in opdracht van de federale overheid. Premier Manuela Schwesig heeft de Duitse regering herhaaldelijk opgeroepen om een alternatief te zoeken.
Tot het uitbreken van de oorlog in Oekraïne was Duitsland voor ruim de helft van zijn gasleveringen afhankelijk van Rusland. Vloeibaar gemaakt aardgas (lng) uit onder meer de Verenigde Staten en Qatar moet dit vervangen, waardoor Duitsland minder afhankelijk wordt van Rusland.
Hoofdpunten
LIVE TITELSTRIJD. Daar is de bus! Antwerp vertrekt onder luid gejoel van vurige supportersmassa richting Genk voor titelmatch
Geraakt Teuma fit bij Union? En wie vervangt Stengs bij Antwerp? Ontdek hier de verwachte elf bij de titelkandidaten en Club Brugge
Waarom Antwerp, Union en Genk zeker niet hun beste match van het seizoen zullen spelen
Antwerp-supporters tellen voor tweede week op rij af naar match van het jaar: “Bij een goal krijgen we tranen in onze ogen”
MEER OVER
“Hij was een crème van een gast”: familie rouwt om Pallieter (29), die fatale val maakte in Zwitserse Alpen
Pallieter Kerckhove, de 29-jarige zoon van de West-Vlaamse schepen Hedwig Kerckhove, is dinsdag …
Geen inbrekers maar wel dronken bestuurders betrapt
De politiezone Waasland Noord voerde in de nacht van vrijdag op zaterdag op het grondgebied van …
Nu ook/dan toch officieel: Karim Benzema verlaat Real Madrid
Karim Benzema (35) verlaat Real Madrid. In een officieel statement laat de Spaanse succesclub …
Hilde Buysse toont in haar ecotuin hoe biodiversiteit geen hol begrip is
In het Werversbos in de wijk Bethanie en in De Aard in de wijk Driehoek gooiden twee tuinen de …