Het Franse farmaceutische bedrijf Sanofi in Geel sluit één maand lang de eigen parkeertoren. — © Hans Otten
Sanofi sluit parkeertoren om veiligheidsredenen
Het farmaceutische bedrijf Sanofi sluit voorlopig het grote parkeergebouw op de eigen site in Geel. Er moeten om veiligheidsredenen dringende ingrepen gebeuren. Intussen neemt de onderneming met meer dan achthonderd medewerkers elders parkeerruimte in.
Met welke problemen de parkeertoren op de afgesloten site van Sanofi naast de Geelse ringlaan precies af te rekenen krijgt, is niet meegedeeld. Feit is dat het gebouw vanaf maandag 20 maart dichtgaat zodat de nodige herstellingswerken kunnen gebeuren. Die zouden dertig dagen in beslag nemen.
Het Franse bedrijf huurt daarom tijdelijk parkeerruimte in de omgeving. Die alternatieve parkeerplaatsen bevinden zich vlakbij in Eikevelden (250 à 300 plaatsen) en Brukel (200 plaatsen), van waaruit de medewerkers vlot te voet op het werk kunnen geraken. Om dat vlot te laten verlopen, geldt er in de omgeving tijdelijk een gewijzigde verkeerssituatie. (ho)
Hoofdpunten
Verijdelde aanslag had Bart De Wever als doelwit: geradicaliseerde moslimjongeren hadden plannen om burgemeester te vermoorden
Van de afgehakte varkenskop over “smakelijke pannenkoeken” tot bedreigingen na Operatie Sky: De Wever al meermaals geviseerd
STANDPUNT. De aanslag is dan wel verijdeld, toch laat hij sporen na. Voor De Wever én voor ieder van ons
Expert inlichtingendiensten waarschuwt na verijdelde aanslagen: “Jonge extremisten gaan sneller tot actie over”