© International Skating Union via
Loena Hendrickx krijgt op WK kunstschaatsen nieuwe teamleider, omdat vorige een band met Rusland zou hebben
Rita Zonnekeyn zal tijdens de wereldkampioenschappen kunstschaatsen in Japan niet optreden als teamleider van België. Zonnekeyn zou betrokken zijn bij de Global Skating Academy, een door Russen opgerichte kunstschaatsschool in Turkije.
De Koninklijke Belgische Kunstschaatsen Federatie heeft daarop besloten haar terug te trekken. “Je kunt verwachten dat er vragen over de rol van Rita bij die academie komen. Dat komt de rust in de ploeg niet ten goede”, aldus KBKF-secretaris Jurgen Schroyen.
De functie van teamleider wordt nu vervuld door Ellen Jacobs, die als kine al tot de delegatie behoorde. Zoals bekend is Rusland na de inval in Oekraïne uitgesloten van internationale wedstrijden.
De Rus Alexander Lakernik, tot 2022 vicevoorzitter van de Internationale Schaats Unie ISU), is een van de oprichters van de Global Skating Academy. Eteri Turberidze is de omstreden Russische hoofdcoach van de club. De academie biedt jonge kunstschaatsers en kunstschaatssters trainingsweken voor 1500 dollar aan in de Turkse stad Gebze, niet ver van Istanbul.
Zonnekeyn ontkent
Aanvankelijk stond Zonnekeyn als voorzitter van de club op de website vermeld. De Antwerpse, die zestien jaar lid was van de technische commissie van de ISU, ontkent dat ze een functie bij de academie heeft of had. “Dat is fake nieuws”, reageerde ze. “Er zijn wel gesprekken geweest. Maar ‘no action was taken’. Het is jammer dat mij daardoor het teamleiderschap is afgenomen.” Zonnekeyn maakt er geen geheim van goede vrienden te zijn met Lakernik.
Voor het eerst in de geschiedenis vaardigt België vijf schaatsers af naar de wereldkampioenschappen, die van 22 en tot en met 26 maart in Saitama worden gehouden. Bij de vrouwen doen Loena Hendrickx, Nina Pinzarrone en Jade Hovine mee. Het team wordt gecompleteerd door het ijsdanspaar Olivia Shilling/Leo Baeten.
Nina Pinzarrone — © via REUTERS
Hoofdpunten
LIVE. Zeven vluchters kiezen het ruime sop in Brugge-De Panne, straks waaieralarm in de Moeren?
Spurtrevelatie Gerben Thijssen licht zijn concurrenten door voor Classic Brugge - De Panne: “Philipsen is mijn favoriet”
VIDEO. Start in Brugge-De Panne verloopt niet zoals gepland: pistool doet het niet, renners aarzelen even om te vertrekken
LIVE. Nieuwe bergrit in Ronde van Catalonië: derde keer, goede keer voor Evenepoel?
MEER OVER Andere sporten
LIVESTREAM. 16-jarige Pinzarrone naar finale op WK kunstschaatsen, straks Loena Hendrickx aan zet
IJskoningin Loena Hendrickx begint na mentale strijd aan WK: “Soms lijkt je lichaam 100 kilo te wegen”
Snookericoon Ronnie O’Sullivan haalt nog maar eens verschroeiend uit: “Onze sport is een cafésport geworden, goedkoop”
Nina Pinzarrone, de 16-jarige parel in de schaduw van Loena Hendrickx: “Wat ze nu doet, is nog maar het begin”