© atv
Antwerpse politie kreeg vorig jaar voor het eerst minder meldingen over phishing
De Antwerpse politie heeft vorig jaar voor het eerst minder meldingen gekregen over phishing. Dat meldt VRT NWS en de politie bevestigt die cijfers. In 2021 kreeg de politie van Antwerpen 1.200 aangiftes binnen, vorig jaar zakte dat aantal tot 1.083.
Vooral in de twee jaarhelft van 2022 daalden de cijfers. De lichte daling is volgens de politie te wijten aan de inspanningen die ze, samen met enkele partners, hebben gedaan rond preventie en de gevaren van online betalen. “Een andere mogelijke verklaring zijn de twee grote onderzoeken die we hebben gevoerd waarbij we verschillende arrestaties hebben verricht en twee grote phishingbendes hebben kunnen oprollen”, vertelt de politie aan VRT NWS.
Het korps doet ook een oproep tot meer samenwerking met andere zones, en nationaal. Op dit moment zou elk gerechtelijk arrondissement nog te veel een eigen beleid rond phishing voeren, terwijl daders zich vaak niet beperken tot een kleine regio.
Bij phishing proberen criminelen je naar valse websites te lokken om zo geld of gegevens te stelen. De meest voorkomende vormen van phishing met Antwerpse slachtoffers zijn Whatsappfraude en frauduleuze mails of berichten in naam van een bank of andere vertrouwde instantie.
LEES OOK. Gsm gestolen, bankkaarten kwijt of online opgelicht: wat moet je allemaal regelen?
Hoofdpunten
Raoul d’Udekem d’Acoz, oom van koningin Mathilde, overleden
Wat doen Vlaamse comedians als er jonge kinderen in de zaal zitten? Alex Agnew: “Ik waarschuw ouders met een grappige noot”
Verdachte (33) opgepakt voor dood van Oostendse vrouw (64) die werd gevonden in Koewacht
Jana Elza Wuyts schrijft vervolg op eerste boek over Spaanse berghond Boef: “We zijn extreem lang radeloos geweest”
Bekijk meer ATV
Politie plaatst camera aan huis in Borgerhout dat doelwit was van zware aanslag
Politiezone Antwerpen heeft 170 vacatures: jobdag lokt heleboel geïnteresseerden naar Campus Vesta in Ranst
Professoren Universiteit Antwerpen vinden verklaring voor verkleuring beroemd schilderij Vermeer
Lingerie Svelta in Deurne blaast 50 kaarsjes uit