Themabeeld — © AFP
Vrouw en vier kinderen verdronken nabij Grieks eiland
Drama voor het Griekse eiland Leros. Daar zijn vier kinderen en een jonge vrouw gestorven nadat het rubberbootje waarin ze zaten zonk. De Griekse kustwacht heeft het bericht intussen bevestigd.
De opvarenden kwamen van de nabijgelegen Turkse kust. Eenenveertig mensen werden gered, onder wie zes kinderen en twee volwassenen die naar het ziekenhuis in Leros werden gebracht. De kustwacht zegt dat de reddingsoperatie nog aan de gang is om eventuele andere migranten te vinden.
Vier kinderen, onder wie twee jongens van ongeveer vijf jaar en een vierjarig meisje, die zondagochtend naar het ziekenhuis in Leros werden gebracht, konden volgens het Griekse persbureau Ana niet meer worden gereanimeerd. De vrouw die levenloos in zee gevonden werd, was een jonge twintiger. De passagiers van het bootje kwamen allemaal uit Afrika.
De kustwacht zette drie schepen en een helikopter in. De reddingswerken worden bemoeilijkt door de slechte weersomstandigheden. Er is sprake van felle wind en een wilde zee. Volgens getuigenissen verzameld door de kustwacht en de politie, had de boot bijna 40 mensen aan boord. De krant Efsyn meldde dat een visser de hulpdiensten verwittigd had, nadat hij het lichaam van de vrouw gevonden had.
Hoofdpunten
Antwerpse ex-dealer over rauwe wereld van junks, crackpijpjes en spuiten: “Ze bieden zelfs hun lichaam aan om de drugs te kunnen betalen”
Veiling van Makro in Deurne brengt 430.000 euro op: “Dit is veel meer dan verwacht”
Plopsa zet CEO Van den Kerkhof aan de deur: “Iedereen besefte dat Steve hier niet ongeschonden uit zou komen”
Weerman Frank Deboosere (64) is met pensioen: “Ik heb Parijs nog nooit gezien. Misschien wordt dat eens tijd”
MEER OVER
ALLEMAAL ANTWERPEN. “Misschien gaan we ooit wel opnieuw in New York wonen”
Elke weekdag plukken onze reporter en fotograaf een toevallige voorbijganger van straat voor een …
Sebastiaan Bornauw is terug van weggeweest bij de Rode Duivels: “Ik wil de leemte die Toby Alderweireld laat mee opvullen”
Terug van weggeweest bij de Rode Duivels, en als het van hemzelf afhangt voorgoed: Sebastiaan …
Niet alleen repressie, wel totaalaanpak van drugsoverlast: “Altijd mogelijk dat de problematiek zich verplaatst”
De drugsproblematiek op het Antwerpse De Coninckplein is na een lange tijd terug van weggeweest. …
Hernan Losada boekt eerste overwinning met zijn nieuwe club Montréal: “De MLS past écht bij mijn manier van spelen”
De kop is eraf voor Hernán Losada in Canada. Het voorbije weekend won de ex-trainer van Beerschot …