Luchtballonnen en parachutes in de klas van juf Bianca.© bar

IN BEELD: De Schans op ‘wereldtrip’

Kontich -

De kleuters en leerlingen van basisschool De Schans verdiepten zich de voorbije twee weken in het jaarthema ‘Kom aan boord’. Ouders en grootouders konden het resultaat daarvan bewonderen tijdens een tentoonstelling.

De klas van meester Tom trok de ruimte in en bouwde onder meer het ISS-station na.© bar

De leerlingen maakten ook werkende luchtdrukraketten.© bar

De kinderen namen hen in de klassen mee op een ‘wereldtrip’ die tot zelfs in de ruimte reikte. De klas van meester Tom in het vijfde leerjaar had zijn fantasie de vrije loop gelaten om het ISS-ruimtestation na te bouwen en zelfs werkende luchtdrukraketten te maken.

Het Inuit-kamp in het klasje van juf Gitte.© bar

waar de kleuters leerden over de noord- en zuidpool.© bar

Juf Gitte uit het tweede kleuterklasje toverde met haar pupillen het klasje om tot de noord- en zuidpool, inclusief een Inuit-kamp. De leerlingen van juf Bianca in het vierde leerjaar goochelden onder meer met taal om gedichten (elfjes) te maken gezien vanuit de lucht en ‘sprongen uit een vliegmachien’. Anderen gingen dan weer op ontdekkingsreis of haalden piraten aan boord. Zo werden aan de creatieve momenten ook educatieve elementen rond onder meer wetenschap, taal, geschiedenis en natuur gekoppeld.

De gedichten vanuit de lucht.© bar

© bar

(bar)

 

Aangeboden door onze partners

Hoofdpunten

Aangeboden door onze partners