De Margaretatunnel toen hij vorige zomer afgesloten werd nadat er brokstukken van het plafond kwamen. — © Stijn Van de Sande
Voetganger wandelt door Margaretatunnel: tunnelkoker richting Mechelen-Zuid kortstondig afgesloten
De Margaretatunnel in Mechelen werd donderdagnamiddag korte tijd afgesloten voor het verkeer. Op de beelden van de bewakingscamera’s was te zien hoe een voetganger door de tunnel wandelde. De politie kwam ter plaatse, maar er werd niemand aangetroffen.
“Bij het Vlaams Verkeerscentrum in Antwerpen zag men op de beelden van de bewakingscamera’s die in de tunnel hangen hoe een voetganger door de Margaretatunnel richting Mechelen-Zuid wandelde”, aldus Dirk Van de Sande, woordvoerder van de politiezone Rivierenland. “Daarop werd beslist om de tunnelkoker uit veiligheidsoverwegingen te sluiten.”
De politie kwam ter plaatse en voerde nazicht uit, maar er kon geen voetganger aangetroffen worden. Daarop werd de tunnelkoker opnieuw vrijgegeven voor het verkeer, dat kortstondig een omleiding moest volgen.
Vlak na de opening afgelopen zomer kwamen er al een aantal keer fietsers op de tangent terecht, maar het is voor zover bekend de eerste keer dat een voetganger ervoor kiest om door de Margaretatunnel te gaan. (svds, svh)
Hoofdpunten
Meisje (3) in levensgevaar naar ziekenhuis gebracht na mogelijke aanrijding met vluchtmisdrijf in Brasschaat
Moet nieuw extern orgaan beslissen over lonen van onze politici zoals De Croo voorstelt? “Alles ligt er en soms al heel lang. Voer het gewoon uit”
Voor het eerst weer een Vlaming: Itegemse militair Bart wint ‘Big Brother 2023’ en krijgt 73.338 euro
Mechelaar Willem (10) was de jongste wielertoerist in de Ronde vandaag: “Een spandoek met mijn naam? Hoeft niet per se”
MEER OVER Mobiliteit Mechelen
Mechelse burgemeester over commotie rond massa boetes: “Aanpassing is te vergelijken met invoering autoluwe binnenstad”
Oppositie onthutst over 43.000 boetes door nieuw Mechels verkeersplan: “Dit heeft nog weinig te maken met verkeersveiligheid”
Nieuwe Mechelse vesten en knips leveren in vier maanden tijd 2,5 miljoen euro aan boetes op: meer dan 350 bekeuringen per dag
Kinderen mogen openbare fietspomp als eerste uittesten: “Met goed opgepompte banden kun je sneller rijden”