© BELGA
Zwaargewonde na ontploffing van twee woningen in Luik: oorzaak wellicht gasexplosie
In Blegny, in de provincie Luik, is zondagochtend een persoon zwaargewond geraakt bij de ontploffing van twee woningen. Er werd nog gezocht naar mogelijke andere slachtoffers, maar die zijn er niet. Dat heeft de lokale brandweer bevestigd. Volgens de eerste vaststellingen zou een gasexplosie aan de oorzaak liggen, maar het onderzoek loopt nog volop.
De explosie deed zich omstreeks 5 uur voor in de Rue Niflet. Twee woningen werden zwaar getroffen. Het zwaargewonde slachtoffer werd overgebracht naar een ziekenhuis in de omgeving.
Urenlang werd er nog naar mogelijke andere slachtoffers gezocht, maar die werden niet gevonden. De zoekactie is dan ook stopgezet. De hulpdiensten kregen versterking van de brandweer van Luik.
© BELGA
Burgemeester Marc Bolland is naar de plaats van de feiten afgezakt. Volgens de eerste vaststellingen zou een gasexplosie aan de oorzaak liggen, maar het onderzoek loopt nog volop.
Rond de middag hadden de hulpdiensten het meeste puin geruimd. Wanneer ook de dakpannen en andere instabiele onderdelen van naburige gebouwen verwijderd of opnieuw vastgezet zijn, zal de omgeving weer opengesteld worden voor het verkeer.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hoofdpunten
Sven Biscop, defensiespecialist uit Willebroek: “Hoe slechter het in de wereld gaat, hoe interessanter voor mij”
Na hoopvol nieuws blijkt leukemie toch terug te zijn bij Lara (3): “De nachtmerrie begint weer van voor af aan”
Jarenlang strafbaar, nu met enthousiasme onthaald: leerkracht of scoutsleider mogen voortaan insulinespuit zetten
Opgejaagde drugsgangster Bilal B. geeft zich aan, rivalen antwoorden enkele uren later met bomaanslag op woning van familie
MEER OVER
ALLEMAAL ANTWERPEN. “Wij waren de grondleggers van het skaten in Antwerpen”
Elke weekdag plukken onze reporter en fotograaf een toevallige voorbijganger van straat voor een …
WaterAtlas Vito brengt vraag en aanbod hemelwater in detail samen: “Dit kan duurzame oplossing zijn voor nood aan water”
Duurzaam waterbeheer is in tijden van klimaatverandering een must. Vaak is er …
Hoe de Congolees Malonga één van de allerbeste Afrikaanse chefs werd met de hulp van een gekregen keuken uit Mechelen: “Nu is hij beroemd en komt hij hier voor ons koken”
De Congolese topchef Dieuveil Malonga (32) van restaurant Meza Malonga in Rwanda komt tijdens het …
Lou Roman en zijn Band begeleiden al 50 jaar (wereld)sterren: “Ik ben de laatste der Mohikanen, er komen geen nieuwe orkesten meer”
Helmut Lotti, Barbara Dex, Günther Neefs: als de Lou Roman Band zijn grote verjaardagsconcert …