© BELGA
David Goffin wint Luiks onderonsje en plaatst zich voor finale BW Open
David Goffin (ATP 50) heeft zich zaterdag geplaatst voor de finale van de BW Open, het Challengertoernooi in Louvain-la-Neuve (hard/145.000 dollar).
In een duel tussen twee Luikenaars won de Belgische nummer 1 met 7-6 (7/3) en 6-2 van de elf jaar jongere Gauthier Onclin (ATP 338). De wedstrijd duurde 1 uur en 46 minuten.
Topreekshoofd Goffin speelt in de finale tegen Mikael Ymer (ATP 69). De Zweed klopte in de halve finales de Turk Altug Celikbilek (ATP 238) met tweemaal 6-4.
Op het palmares van Goffin prijken naast zes ATP-titels ook zeven Challengertitels. Ymer won al vier Challengertoernooien.
Goffin gaf eerder deze maand in extremis forfait voor de Australian Open nadat hij in aanloop naar zijn wedstrijd in de eerste ronde last kreeg van buikgriep. Via een wildcard kwam hij in Louvain-la-Neuve op de hoofdtabel.
© BELGA
Hoofdpunten
Uitgaande recordtransfer is rond: Antwerp verkoopt Pacho voor 16 miljoen euro aan Frankfurt
Antwerp maakt al werk van volgend seizoen: Zweedse belofte Jacob Ondrejka (20) kwam al op bezoek
Van Bommel stelt zich vragen bij duel op vrijdag: “Drie spelers sloten amper één dag voor de match aan bij de groep”
Ook Anderlecht, Westerlo, Cercle en OHL trekken naar het BAS voor beslissing over Charleroi-KV Mechelen
MEER OVER Tennis
Yanina Wickmayer stoomt in Frankrijk door naar halve finales, Greet Minnen uitgeschakeld in het enkelspel
VIDEO. Pijnlijke aftocht voor Bianca Andreescu in Miami: voormalig US Open-winnares verlaat het toernooi in een rolstoel
Verdienstelijke Gilles-Arnaud Bailly kan in Spanje niet stunten tegen Argentijns topreekshoofd
Yanina Wickmayer plaatst zich makkelijk voor tweede ronde in Frankrijk, ook Michael Geerts stoot door