© Shutterstock
Opnieuw phishingmails in omloop: “Dit keer voor valse energiepremie”
In heel Vlaanderen circuleren momenteel phishingmails, waarbij mensen valse info krijgen over een energiepremie bij het Energiehuis. Ook het Sint-Niklase stadsbestuur waarschuwt haar inwoners voor dergelijke oplichting. “De moeilijkheid is dat de phishingmails met verschillende e-mailadressen worden gestuurd”, klinkt het.
Wie de premie wil ontvangen, moet zogezegd enkel zijn of haar rekeningnummer bevestigen en enkele persoonlijke gegevens meedelen. Soms wordt er ook gevraagd om een QR-code in te scannen. “Omdat de mailberichten goed zijn opgesteld, kunnen ze betrouwbaar overkomen”, klinkt het bij het stadsbestuur. “De phishingmails worden met verschillende e-mailadressen gestuurd en daardoor kunnen we dus ook niet waarschuwen voor een bepaald type van mailadres.”
De stad benadrukt dat wanneer iemand een vermoedelijk vals bericht ontvangt, het via e-mail kan doorsturen naar Safeonweb.be die op hun beurt het bericht scannen. Meer info over het herkennen van valse mails via deze link.
Hoofdpunten
Plopsa zet CEO Steve Van den Kerkhof aan de deur
Familievriend randt “uit wetenschappelijke nieuwsgierigheid” 11-jarig meisje aan: parket vordert 30 maanden
Herman De Croo stort 210.000 euro van onwettige pensioenextra’s terug aan de Kamer
Gamze Cizrelli, topvrouw van restaurantketen BigChefs: “Na België en Nederland wil ik Amerika veroveren”