Minister stuurt federale politiereserve naar Antwerpse haven om strijd met drugsmaffia aan te binden
Minister van Binnenlandse Zaken Annelies Verlinden (CD&V) en de federale politie gaan politiemensen van de federale reserve in Brussel inzetten in de haven van Antwerpen, in de strijd tegen de drugsmaffia. Dat is ons bevestigd door de federale politie.
“Hierdoor wordt het aantal ploegen dat ’s nachts op het terrein aanwezig is meer dan verdubbeld”, zegt de woordvoerster van de federale politie. “De bedoeling is om per 24 uur zo’n twintigtal mensen van de federale reserve in te zetten, meestal dus ’s nachts. De oplossing is tijdelijk en de uiteindelijke bedoeling is om de scheepvaartpolitie in Antwerpen te versterken. Intussen zorgt de Federale Reserve voor meer zichtbare aanwezigheid van de politie op het haventerrein.”
Joery Dehaes van de vakbond ACV is kritisch. “Er worden gaten getrokken om andere gaten te vullen. De federale reserve moet optreden in plotse nood en bij plotse calamiteiten. Wat als er nu elders iets gebeurt? Dan is er geen reserve beschikbaar. Dit is geen structurele oplossing.”
De Wever hoopt op meer
Antwerps burgemeester Bart De Wever (N-VA) reageert positief, maar blijft hopen op meer. “Elke versterking is welkom, maar we zijn in blijde verwachting van het door de premier beloofde havenkorps en de volgens ons 350 noodzakelijke politiemensen op het terrein – naast 150 bijkomende federale gerechtelijke rechercheurs – om de strijd tegen de georganiseerde drugscriminaliteit ernstig te kunnen beginnen voeren.”
Hoofdpunten
Krachtige ontploffing in Osystraat in Antwerpen door explosief: 20 woningen beschadigd
Minister Verlinden over zware aanslag nabij Rooseveltplaats: “Ongelooflijk, elke buurt in Antwerpen kan getroffen worden”
IN BEELD. Zo groot is schade door explosief in buurt nabij Rooseveltplaats: gat in gevel, ruiten aan diggelen
VIDEO. Antwerpse politie over zware ontploffing: “Schade in vier straten, we onderzoeken dit primair binnen drugsmilieu”
MEER OVER Meest gelezen
Minister Verlinden over zware aanslag nabij Rooseveltplaats: “Ongelooflijk, elke buurt in Antwerpen kan getroffen worden”
LIVE. Daar gaan de renners: mis hier niets van Vlaanderens Mooiste!
Meisje (3) dat levensgevaarlijk gewond raakte in Brasschaat overleden: twee familieleden gearresteerd
Koperdiefstal in Herentals veroorzaakt grote hinder voor trein- én autoverkeer: “Dieven namen 200 meter voedingskabel mee”