© Shutterstock
Oostenrijkse regering wil straffen voor kinderporno aanscherpen
De Oostenrijkse regering wil de straffen voor kinderporno verhogen. De conservatieve-groene regering heeft woensdag daarvoor een wetswijziging aangekondigd. Het debat over de bestraffing en preventie was de voorbije dagen opgelaaid in het land nadat de bekende acteur Florian Teichtmeister aangeklaagd is voor het bezit van kinderporno.
De regering kondigde ook beschermende maatregelen tegen kindermisbruik aan op onder andere scholen en in jeugdverenigingen. Daarnaast wordt er meer geld vrijgemaakt voor slachtofferhulp en voor de psychologische behandeling van daders.
De regering wil de straffen voor het maken en aanbieden van kinderporno verhogen van twee naar vijf jaar gevangenisstraf. Wie grote hoeveelheden materiaal maakt, riskeert tot tien jaar cel. Het is ook de bedoeling dat de straf voor het bezit van kinderporno wordt verhoogd tot maximaal drie jaar. “Wij willen een strenge bestraffing van de daders”, zei minister van Gezinszaken Susanne Raab.
Begin februari staat de 43-jarige Teichtmeister terecht voor het bezit van een grote hoeveelheid kinderpornografisch materiaal. Volgens de advocaat van de acteur zal hij schuldig pleiten op het proces op 8 februari in Wenen. De aangekondigde wetswijziging zal naar verwachting geen gevolgen hebben voor de veroordeling van Teichtmeister aangezien die wijziging nog door het parlement moet worden goedgekeurd. Teichtmeister riskeert tot twee jaar gevangenisstraf.
Hoofdpunten
Wout van Aert “verrast” door sterkere en sluwe Mathieu van der Poel: “Ik zat de hele koers als een laffe renner in het wiel”
VIDEO. Tranen bij kleine Georges: Wout van Aert kan zoontje niet troosten met zilveren medaille na WK veldrijden
Entourage van Mathieu van der Poel ontploft: “Tijdens die sprint gierde de adrenaline door ons lijf”
Mathieu van der Poel glundert na “fantastisch duel” met Wout van Aert op WK: “Eén van de drie mooie zeges uit mijn carrière”
MEER OVER
Vrouw en vier kinderen verdronken nabij Grieks eiland
Drama voor het Griekse eiland Leros. Daar zijn vier kinderen en een jonge vrouw gestorven nadat …
Oekraïense minister van Defensie wordt vervangen na corruptieschandaal
Kirilo Boedanov, het 37-jarige hoofd van de militaire inlichtingendienst van Oekraïne, zal de …
OVERZICHT. Alle doelpuntenmakers van afgelopen weekend in het Antwerpse voetbal
Hieronder vindt u een overzicht van alle uitslagen en doelpuntenmakers in het Antwerpse voetbal.
Armie Hammer (36) duikt voor het eerst terug op na berichten over seksueel misbruik en kannibalisme
De acteur verdween twee jaar geleden in alle anonimiteit na enkele huiveringwekkende berichten …