Parket wil 14 verdachten voor de rechter wegens gesjoemel bij verkoop van Anderlecht
Parket wil 14 verdachten voor de rechter wegens gesjoemel bij verkoop van Anderlecht
In de zaak over gesjoemel bij de verkoop van voetbalclub Anderlecht, heeft het federaal parket de raadkamer van Brussel gevraagd om het dossier door te verwijzen naar de correctionele rechter. Zo bericht de krant De Tijd woensdag. Het parket vraagt de vervolging van elf personen en drie vennootschappen voor een waaier aan feiten: oplichting, valsheid in geschrifte, witwassen, private corruptie, schending van het beroepsgeheim en misbruik van vertrouwen.
Door de vordering komt het onderzoek in een stroomversnelling. De zitting van de raadkamer over een eventuele doorverwijzing staat gepland voor 14 februari.
De Tijd schrijft dat Herman Van Holsbeeck, oud-topman van RSC Anderlecht, tijdens zijn verhoren fraude bij de verkoop heeft toegegeven aan de Centrale Dienst voor de Bestrijding van Corruptie, de anticorruptiespeurders van de federale politie.
Andere verdachten zijn onder meer voorzitter Roger Vanden Stock, ex-CEO Jo Van Biesbroeck, gewezen financieel directeur René Trullemans en de toenmalige huisjurist. Ook de makelaar Christophe Henrotay, die voor nog andere dossiers rond het voetbal in het vizier van het gerecht is, en twee van zijn medewerkers worden verdacht, net als Foot Innovation Limited, een Britse vennootschap van Henrotay.
Het parket viseert daarnaast ook het gerenommeerde advocatenkantoor Clifford Chance en twee van zijn advocaten. Clifford Chance begeleidde de Anderlecht-top bij de verkoop aan Marc Coucke eind 2017. Verder wil het parket ook advocaat Luc Deleu vervolgd zien, net als het kantoor Van Landuyt en Vennoten, waaraan Deleu verbonden is. Deleu is sinds vorig jaar bestuurder bij Anderlecht, waar hij zetelt naast vertegenwoordigers van Couckes familiale vehikel Alychlo.
De verdenking is dat de toenmalige eigenaars met hun entourage Coucke te veel hebben doen betalen voor Anderlecht door hem een rad voor ogen te draaien.
Hoofdpunten
Aantal daklozen in de Kempen neemt toe: “Het is geen probleem dat zich alleen maar ‘ver weg’ in de grote stad afspeelt”
Molotovcocktails naar stadhuis en gerechtsgebouw gegooid in Mechelen, burgemeester reageert: “We zullen de daders vatten”
Hoopvol nieuws: werken aan viaduct Merksem mogelijk vroeger klaar dan verwacht
Stromae en Pommelien halen drie MIA’s binnen, maar de echte winnaar: het Nederlandstalige lied
MEER OVER
Rijkste man ter wereld stoomt dochter Delphine klaar als opvolger: de perfectioniste die zelfs met de liniaal langskomt
Ze zit aan tafel met de designers. En ze gaat met een liniaal in de winkels kijken of de …
Ster op het veld, seksueel roofdier ernaast: waarom worden er zoveel topvoetballers genoemd in verkrachtingszaken?
De Braziliaanse sterspeler Dani Alves zit nog steeds in de cel op verdenking van verkrachting. …
ALLEMAAL ANTWERPEN: “Ik sta heel de dag in de geur van zoete wafels”
Elke weekdag plukken onze reporter en fotograaf een toevallige voorbijganger van straat voor een …
Clubicoon Tom Pietermaat over zijn maatje Jan Van den Bergh: “Vanaf nu is Jean Mister Beerschot”
Vorige zomer kwam er een einde aan het huwelijk tussen Beerschot en Tom Pietermaat. De 30-jarige …