Hiribo in plaats van Haribo. — © Politie Kempen Noord-Oost
Gevaarlijke cannabissnoepjes gevonden tijdens wegcontrole in Poppel
Tijdens de controle van een voertuig in Poppel (Ravels) hebben inspecteurs van de lokale politie Kempen Noord-Oost afgelopen weekend een zakje met cannabissnoepjes in beslag genomen.
Deze kleurrijke snoepjes bevatten een zeer hoog gehalte aan THC en hebben een veel sterker effect dan het roken van cannabis. Hierdoor kan het gebruik onder meer psychoses veroorzaken.
“Hoewel deze producten niet vrij te verkrijgen zijn willen we iedereen toch waarschuwen voor het bestaan hiervan”, zegt een woordvoerder. “Door het uitzicht ervan is het immers niet ondenkbaar dat ze verward zouden worden met gewoon snoepgoed.” De merknaam op het in beslag genomen pakje verschilt ook maar één letter met de merknaam van een bekend snoepjesmerk.
De lokale politie Turnhout en ook het AZ Turnhout waarschuwden al eerder voor de opkomst van de cannabissnoepjes. (mph)
Hoofdpunten
LIVE. Volg het Reuzegom-proces over de dood van student Sanda Dia hier op de voet
Broer van Sanda Dia: “Na 4,5 jaar nog steeds geen antwoord op twee vragen”
Vader Sanda Dia haalt uit naar Reuzegommers: “Jullie waren zijn vrienden niet”
En dan plots de knuffel tussen mama Sanda en preses Zaadje: “Ik voel jullie pijn en ik ben daar medeverantwoordelijk voor”