Werken tijdens of na kanker: Jobat ondersteunt Rentree
Veertig Jobat-klanten droegen tijdens het eindejaar hun steentje bij aan Rentree. Diens gratis dienstverlening helpt (ex-)kankerpatiënten met vragen rond werk. “Als je te maken hebt met kanker, dan bekommer je je het liefst om je eigen gezondheid.”
Rentree, onderdeel van koepelvereniging Sterpunt Inclusief Ondernemen, is een zelfstandige non-profit dienst voor mensen met een kankerdiagnose. Zowel werknemers, zelfstandigen als werkzoekenden kunnen er terecht met hun vragen.
“We zijn er voor mensen die na hun ziekte opnieuw willen werken. Voor zij die graag tijdens hun behandeling aan de slag blijven. En voor diegenen die ondersteuning willen bij het zoeken naar een job”, stelt Ellen Caers, coördinator bij Rentree Dienstverlening.
In de zeven jaar dat de dienst bestaat, vonden al 1.500 kankerpatiënten hun weg naar Rentree. “Van het volgen van een webinar, een vraag aan een coach tot een langdurig traject.” Centraal in de dienstverlening zijn de ruim 70 coaches die allemaal een specifieke opleiding krijgen.
- Ziekte FAQ: alles over jouw rechten en plichten
FORSE GROEI
Kwalitatief en toegankelijk, zo omschrijft Caers hun (gratis en op maat) dienstverlening. “We proberen zonder wachtlijsten te werken.” Ook al is de vraag hoog. “De voorbije drie jaar groeiden de trajecten die onze coaches aangingen met 40%.”
Rentree zal de extra middelen vanuit de Jobat-klanten (toch enkele duizenden euro’s) gebruiken voor zijn basisdienstverlening: het ondersteunen van zijn coaches en het verder uitbouwen van het partnernetwerk. “Maar ook voor communicatie, om nog meer eindklanten te kunnen bereiken en informeren.”
Hoofdpunten
Manchester City en geblesseerde Kevin De Bruyne winnen de Champions League, Romelu Lukaku liet dé kans liggen voor Inter
COMMENTAAR. “Het zit de Belgen niet mee in Europese finales, en dat is heel jammer”
VIDEO. Lukaku liet dé kans op 1-1 liggen, nadat hij ook al ongelukkig een kans van een ploegmaat had afgeblokt
Paul Gheysens reageert op het interview van Tania Mintjens: “Goed dat we nu haar standpunt kennen”
MEER OVER
COMMENTAAR. “Het zit de Belgen niet mee in Europese finales, en dat is heel jammer”
Het zit de paradepaardjes van het Belgisch voetbal niet mee in Europese finales. Kevin De Bruyne …
VIDEO. Lukaku liet dé kans op 1-1 liggen, nadat hij ook al ongelukkig een kans van een ploegmaat had afgeblokt
Romelu Lukaku heeft de Champions League niet kunnen winnen met Inter. Manchester City bleek in de …
Jago Geerts 13e in kwalificaties MX2, rentree Van Horebeek in MXGP
Jago Geerts, vierde in de tussenstand van het WK motorcross in de MX2, is zaterdag dertiende …
Belgian Cats vertrekken met goed gevoel naar EK na tweede opeenvolgende zege tegen China
De Belgian Cats vertrekken vroeg maandagochtend met een goed gevoel naar het EK in het …