Dit is geen politiehelikopter, maar een militair vliegtuig dat aan legeroefeningen deelneemt. — © rr
Helikopters zorgen voor verwarring boven Kempen
Heel wat Kempenaars stelden zich dinsdagavond de vraag wat al die laagvliegende helikopters daar hingen te doen. Sommigen verwezen naar de zoektocht naar een vermiste man, maar dat is maar een deel van de waarheid.
Het klopt dat een politiehelikopter dinsdag mee zocht naar de man uit Mol-Millegem die sinds maandagavond vermist is. Die witte heli zocht vooral boven Millegem zelf en de omgeving van de Europese wijk en Kievermont in Geel. Maar in de late namiddag en avond zagen inwoners van andere deeldorpen van Geel, Olen, Kasterlee en Herentals ook vaak meerdere helikopters op lage hoogte vliegen.
Veel mensen legden de link naar de zoektocht naar de vermiste, maar het toeval wil dat er net deze week ook militaire oefeningen met Belgische Agusta’s en Nederlandse Apaches boven Kasterlee en Geel gepland zijn. Die oefening loopt nog tot en met vrijdag en heeft dus niets met de feiten uit Millegem te maken. (ho)
Hoofdpunten
Slinkse truc tijdens drukke openkotdag in Antwerpen: en dan roept iemand plots dat alles verhuurd is (terwijl dat niet zo is)
Vlaamse BBB wil in 2024 aan verkiezingen deelnemen: “Wij willen niet enkel de boeren een stem geven”
Naam van dochter van Elon Musk telt nog slechts één letter
Kate Ryan trekt streep onder jaren vol obstakels: “Vroeger moest het zo bloot mogelijk, toen stond ik daar niet bij stil”