11,7 miljoen euro verdwenen van Usain Bolts rekening, saldo na mogelijke oplichting nog slechts 11.000 euro
Achtvoudig olympisch sprintkampioen Usain Bolt is mogelijk het slachtoffer geworden van oplichting en de omvang van de fraude is niet min. Volgens een brief van de advocaat van Bolt aan de Jamaicaanse investeringsmaatschappij (SSL), waar het geld verdween, verdween er 11,7 miljoen euro van Bolts rekening en was het resterende saldo na de vermeende fraude nog slechts 11.000 euro.
SSL had in een verklaring op 12 januari melding gemaakt van mogelijk wangedrag van een voormalige werknemer. Het bedrijf had daarbij gezegd dat de veiligheidsprotocollen waren aangescherpt en dat de autoriteiten op de hoogte werden gebracht.
De Financial Services Commission in Jamaica heeft inmiddels een onderzoek ingesteld en het beheer van de firma overgenomen. Blijkbaar zijn er verschillende benadeelde personen. Bolts advocaat dreigde al met civiele en strafrechtelijke stappen. De Jamaicaanse minister van Financiën Nigel Clarke noemde de situatie “alarmerend”.
Bolt, die de wereldrecords op de 100 meter (9,58 seconden) en 200 meter (19,19 seconden) op zijn naam heeft staan, alsook op de 4x100 meter met de estafetteploeg van Jamaica (36,84 seconden), beëindigde zijn carrière in 2017.
Hoofdpunten
Moet Antwerp alles op beker óf op titel zetten? “Ga voor beide trofeeën, de kwaliteit daarvoor is er”
Bosuilstadion in minder dan twee uur tijd uitverkocht voor topper tegen Club Brugge
Defour en KV zonder nieuwe spits, maar met ambities naar Zulte Waregem: “Twee wedstrijden volle bak gaan, er zijn geen excuses”
Jens Cools en Rayan Safari vanavond niet speelgerechtigd: “Mag Lierse dan ook Rocha voor één match terughalen?”
MEER OVER Atletiek
Rik Thijs uit Kasterlee snelt solo naar zege: “Ik kon mijn hoge tempo blijven volgen”
Geen nieuwe EK-limieten, maar Eliott Crestan en Julien Watrin etaleren uitstekende vorm in Louvain-la-Neuve
Laurent Bierinckx schrijft 49ste veldloop van AC Herentals op zijn naam: “Ik had vertrouwen in een goede afloop”
Alexander Doom plaatst zich met persoonlijk record op 400m voor EK indoor, Tibo De Smet verpulvert Belgisch record