© BELGA
DISCUSSIE. Ga jij anders stemmen door de drugsaanslagen in Antwerpen? Waarom wel/niet?
Een vierde van de Antwerpenaren is van plan zijn of haar stemgedrag te veranderen door de aanhoudende golf van aanslagen in het drugsmilieu. Dat blijkt uit de representatieve enquête die Gazet van Antwerpen door peilingbureau IVOX liet afnemen, vijf dagen na de vreselijke dood van de 11-jarige Firdaous in Merksem.
De intentie om zijn of haar verontwaardiging ook duidelijk te maken in het stemhokje is het grootst bij de groep onder de 34 jaar én bij mannelijke kiezers (beiden meer dan 27% van de respondenten). De 55-plussers zijn het minst van plan om anders te gaan stemmen (ongeveer 20%). Volgens politicoloog Stefaan Walgrave is het niet zeker dat de dood van het 11-jarige meisje ook volgend jaar bij de verkiezingen echt nog een effect zal hebben, maar is het even duidelijk dat “het Vlaams Belang het meest te winnen heeft met het thema drugscriminaliteit”.
LEES OOK.Exclusieve enquête: kwart Antwerpenaren zegt anders te gaan stemmen door drugsgeweld
Ga jij anders stemmen door de drugsaanslagen in Antwerpen? Waarom wel/niet?
Hoofdpunten
Opgejaagde drugsgangster Bilal B. geeft zich aan, rivalen antwoorden enkele uren later met bomaanslag op woning van familie
Belgische voetbalclubs leggen zich niet neer bij verbod op gokreclame
Indrukwekkende beelden tonen hoe patiënt probeert te ontsnappen uit forensisch psychiatrische instelling
Jennifer Lopez en Gisele Bündchen zweren bij sport voor 5 uur ’s ochtends, maar heeft dat ook nut?
MEER OVER Discussie
DISCUSSIE. Maak jij je zorgen na de onheilspellende boodschap van de Chinese president?
DISCUSSIE. Iftar voor LGBTQ-moslims afgelast na bedreigingen: begrijp jij de beslissing van de organisatie?
DISCUSSIE. Geloof jij dat het nog goed komt met het klimaat?
DISCUSSIE. Blijf jij weg van het De Coninckplein door de drugsoverlast?