Archiefbeeld: maancapsule na landing in China. — © REUTERS
NASA-topman waarschuwt: “We zitten in ruimtewedloop met China, dat gebied op maan kan opeisen”
De topman van het Amerikaanse ruimtevaartagentschap NASA, Bill Nelson, zegt dat de Verenigde Staten in een ruimtewedloop verwikkeld zijn met China. “We moeten opletten dat China geen grondgebied van de maan gaat opeisen”, zei Nelson in een interview met Politico.
“Het is een feit: we zitten in een ruimtewedloop”, aldus de voormalige astronaut en Democratisch senator. “En het is een feit dat we beter kunnen uitkijken dat ze niet naar een plek op de maan gaan onder het mom van wetenschappelijk onderzoek. En het is niet ondenkbaar dat ze zeggen: ‘Blijf weg, wij zijn hier, dit is ons grondgebied.’”
“Als je daaraan twijfelt, kijk dan naar wat ze met de Spratly-eilanden hebben gedaan”, zei Nelson, verwijzend naar het gedrag van China in de Zuid-Chinese Zee.
Amerikanen eind 2025 op maan?
China heeft aangekondigd dat het tegen het einde van dit decennium taikonauten op de maan wil zetten. NASA focust zich sinds kort ook weer op de maan, onder meer met de recente onbemande Artemis I-missie, en plannen om opnieuw astronauten te sturen tegen eind 2025.
Volgens Nelson intensiveert de race naar de maan en kunnen de komende twee jaar bepalend zijn voor wie die zal winnen. “China heeft de afgelopen tien jaar enorme successen en vooruitgang geboekt. Het is ook waar dat hun datum voor de landing op de maan steeds dichterbij wordt gebracht”, terwijl de Verenigde Staten kampen met vertragingen en besparingen.
De NASA-topman vreest dat China gebieden op de maan die rijk zijn aan grondstoffen zal willen opeisen. “Er zijn maar zoveel plaatsen op de zuidpool van de maan die geschikt zijn voor wat wij denken, op dit moment, voor het oogsten van water enzovoort.”
Kan de VS toch nog op de maan landen voor China? “Als de goede God het wil”, aldus Nelson.
Hoofdpunten
LIVE GENK-ANTWERP. Kerk geeft Antwerp nieuwe hoop met 1-1, maar er is nog eentje nodig voor de titel
LIVE UNION-CLUB. Union scoort meteen 1-0 in de tweede helft en is virtueel kampioen
ANTWERPEN LIVE. Volg al het nieuws uit Antwerpen hier op de voet
Helikopter en Jupiler Pro League-trofee klaar om te vertrekken naar nieuwe landskampioen
MEER OVER
Nele Gilis pakt net naast winst in Egyptische El Gouna
Nele Gilis heeft het majortoernooi in El Gouna niet gewonnen; daarvoor was Nouran Gohar (WR2) te …
LIVE GENK-ANTWERP. Kerk geeft Antwerp nieuwe hoop met 1-1, maar er is nog eentje nodig voor de titel
Antwerp FC heeft nog altijd alles in eigen handen. Zondag winnen tegen Genk en de titel is …
Romelu Lukaku is hot bij de Europese top: “Naast Juventus denkt ook Real Madrid aan de Rode Duivel”
Veel vraagtekens bij de toekomst van Romelu Lukaku. Nu zijn uitleenbeurt bij Inter op een einde …
Stephanie Mariën opent Babyspa Lutilo: “Niet alleen baby’s maar kinderen tot twaalf jaar kunnen genieten van een wellnessmoment”
Babyspa Lutilo opende zondag feestelijk de deuren aan Eersels in Witgoor-Dessel. Stephanie Mariën …