© Getty Images via AFP
YouTube haalt NFL-wedstrijden binnen
Internetreus Alphabet, het moederbedrijf van onder meer Google, heeft een deel van de uitzendrechten van de American footballcompetitie NFL binnengehaald. Vanaf het volgende seizoen zullen bepaalde wedstrijden onder meer op het Amerikaanse online betaaltelevisieplatform YouTube TV te bekijken zijn.
Alphabet verwerft de rechten om de zogenaamde ‘Sunday Ticket’-wedstrijden van de NFL uit te zenden. Via dat pakket worden de wedstrijden die zondagnamiddag plaatsvinden en uitgezonden worden door de zenders FOX en CBS, aangeboden aan Amerikaanse kijkers die daarvoor niet terechtkunnen bij een lokale televisiezender. Sinds 1994 zaten die rechten bij satelliettelevisieaanbieder DirecTV.
Vanaf volgend jaar zijn de betrokken wedstrijden te streamen via twee betaaldiensten van YouTube in de VS: televisieplatform YouTube TV en de ‘Primetime Channels’ waarmee kijkers zich binnen de videosite kunnen abonneren op bepaalde kanalen. De overgang van de ‘Sunday Ticket’-wedstrijden naar YouTube zal ook gepaard gaan met “nieuwe functies”, die later nog worden bekendgemaakt, luidt het.
Het zou gaan om een overeenkomst van zeven jaar. Alphabet telt daarbij jaarlijks meer dan 2 miljard dollar neer, zeggen anonieme bronnen aan persbureau Bloomberg.
Hoofdpunten
Loena Hendrickx knokt zich naar bronzen WK-medaille, ook straf debuut voor Nina Pinzarrone
Met Lavia en Onana achter KDB: dit is onze verwachte opstelling van de Rode Duivels bij debuut bondscoach Tedesco
COMMENTAAR. “Aanvoerder Kevin De Bruyne moet de nieuwe lichting bij de hand nemen”
Van de Porsche van Sonck tot de Zweedse balletjes van Van Damme: dit zijn de tien Belgische connecties van Zlatan
MEER OVER Andere sporten
VIDEO. Waar is de vlag? Loena Hendrickx kan niet poseren met bronzen medaille op WK kunstschaatsen zonder Belgische driekleur
Loena Hendrickx knokt zich naar bronzen WK-medaille, ook straf debuut voor Nina Pinzarrone
Belgisch ijsdanspaar Olivia Shilling en Léo Baeten worden voorlaatste op WK kunstschaatsen
Russische atleten blijven uitgesloten van internationale atletiekwedstrijden door oorlog, dopingban wel van de baan