© AP
Bill Cosby opnieuw aangeklaagd voor seksueel misbruik
Bill Cosby is opnieuw aangeklaagd voor seksueel misbruik. Vijf vrouwen beschuldigen de 85-jarige acteur volgens Amerikaanse media van onder meer verkrachting.
De dames zeggen dat Cosby hen heeft verkracht of heeft gedwongen tot andere seksuele handelingen. Vier van de vijf vrouwen zeggen dat de incidenten tussen eind jaren tachtig en 1990 hebben plaatsgevonden. Een van hen is actrice Lili Bernard, die destijds een gastrol had in The Cosby Show en de acteur eerder al beschuldigde van seksueel misbruik. De vijfde vrouw zegt in 1969 door Cosby te zijn verkracht.
Ze dienden een aanklacht in nu in New York een wet is aangenomen waardoor vermeende slachtoffers van oudere incidenten van seksueel misbruik tijdelijk een civiele zaak kunnen aanspannen, ongeacht de verjaringstermijn. De advocaat van Cosby noemt de nieuwe zaak “lichtzinnig” en zegt dat het de vrouwen “alleen maar om het geld” gaat.
De acteur heeft al meerdere aanklachten van seksueel wangedrag tegen zich lopen. Cosby werd in 2018 veroordeeld tot een gevangenisstraf van drie tot tien jaar voor het drogeren en misbruiken van Andrea Constand. Het hooggerechtshof van de staat Pennsylvania schrapte zijn veroordeling vorig jaar echter omdat het proces oneerlijk zou zijn geweest. In juni kwam Cosby op vrije voeten. Hij heeft alle beschuldigingen altijd ontkend.
Hoofdpunten
Infrastructuur in Berlaars asielcentrum wordt aangepakt na rellen: “Opschaling aantal asielzoekers is niet meer aan de orde”
Gevonden romp in Deurne leidt naar 52-jarige vrouw uit Barcelona
COMMENTAAR. “Achter De Kazerne is een mooie laatste tussenstop richting de tweede bekerfinale in vier jaar tijd”
Chauffeur die stierf bij ongeval op E17 werkte bij Smet Rental in Beveren: “ Crème van ne gast, nooit zag ik zoveel passie en liefde voor het werk”
MEER OVER
REACTIES. Nikola Storm matchwinnaar voor Malinwa: “Als je ervoor knokt, haal je resultaat, zo simpel is het”
“Ik ken hem goed. Ik ben fan”, kon er bij Ruud Vormer, ondanks het Waregemse verlies, een …
Nieuwe klucht in GC ‘t Blikveld
Op zaterdag 4 en zondag 5 februari brengen de Bonheidense Toneelvrienden een dolle klucht in GC …
Twee decennia na aanslagen 9/11 nog 34 gedetineerden opgesloten in Guantanamo
In de Amerikaanse militaire gevangenis van Guantanamo Bay op Cuba zitten, meer dan twee decennia …
COMMENTAAR. “Achter De Kazerne is een mooie laatste tussenstop richting de tweede bekerfinale in vier jaar tijd”
Malinwa ligt perfect op koers voor de tweede bekerfinale in vier jaar tijd. De heenmatch op Zulte …