Een van de astronauten wuift naar de pers na de succesvolle landing.
Chinese astronauten na zes maanden terug op aarde
Drie Chinese astronauten zijn na een missie van zes maanden in de ruimte terug op aarde geland. Op de staatstelevisie was te zien hoe de terugkeercapsule van Shenzhou-14 zondagavond (plaatselijke tijd) is geland in de Gobiwoestijn in het noordwesten van China. Met 183 dagen in de ruimte is het China’s langste bemande ruimtemissie tot nu toe.
De astronauten, onder wie één vrouw, voerden bouwwerken uit aan het bijna voltooide ruimtestation Tiangong, dat een minimale levensduur heeft van tien jaar. Momenteel wordt het ruimtestation bemand door de crew van de Shenzhou-15, die eind november naar Tiangong werd gelanceerd.
Hoofdpunten
LIVE. Oorlog tussen Rusland en Oekraïne: volg hier alle ontwikkelingen op de voet
Te streng, te lang wachten en geen uitleg: minister laat autokeuringen doorlichten na recordaantal klachten
ASSISEN LIVE. Volg hier de vijfde dag van het proces tegen Stephaan Du Lion
Pak frieten is fors duurder en daar hebben ook de frituristen het moeilijk mee: “Maar één valabel alternatief voor prijsstijging”
MEER OVER
Lierse rockband brengt eerste single uit
De Lierse rockband Battaclan heeft zijn eerste single uitgebracht op Spotify.
Gevonden romp in Deurne formeel geïdentificeerd als prostituee ‘Linda’, alle lichaamsdelen teruggevonden
De vrouwenromp die eind januari in Deurne werd aangetroffen, is die van de Chinese prostituee …
Doelman van Lokeren-Temse start eigen barbershop: “Ik zet het levenswerk van pépé en mémé voort”
Yesten Baert (19) is doelman bij Lokeren-Temse, maar sinds kort toont hij ook op een andere …
Ruim 150.000 euro Vlaamse subsidie voor renovatie- en verbouwprojecten van scholen
Vlaams minister van Onderwijs Ben Weyts (N-VA) maakt via het Agentschap voor Infrastructuur in …