© Shutterstock
Steenrijke Russische zakenman opgepakt in Londen in onderzoek naar criminele oligarchen
Een steenrijke Russische zakenman van 58 is zaterdag opgepakt in zijn woning in Londen. Meer dan 50 agenten namen deel aan de operatie om de man, die onder meer verdacht wordt van witwassen en samenzwering, in de boeien te slaan.
Tientallen leden van de Combating Kleptocracy Cell, een onderdeel van de Britse National Crime Agency dat onderzoek voert naar mogelijk criminele activiteiten van oligarchen, vielen zaterdag binnen in de miljoenenwoning van een steenrijke Russische zakenman. De 58-jarige man, die niet bij naam genoemd wordt, zou onder meer verdacht worden van witwassen en samenzwering.
Naast de zakenman werden nog twee andere verdachten opgepakt. Een van hen, een man van 35, werd in de boeien geslagen toen hij probeerde te vluchten met een tas met duizenden ponden cash erin.
Tijdens de grootschalige operatie werden onder meer enkele digitale toestellen en een aanzienlijke hoeveelheid cash geld in beslag genomen. “We zullen alle beschikbare middelen en tactieken blijven gebruiken om deze dreigingen te onderzoeken”, aldus Graeme Biggar, directeur-generaal van de NCA.
De drie mannen werden later wel op borgtocht vrijgelaten.
Hoofdpunten
LIVE ASSISEN. Volg de eerste procesdag over de Antwerpse seriemoordenaar Stephaan Du Lion
Na zwaar incident met cliënt die alles kort en klein sloeg: sociale dienst Brasschaat gaat week dicht omdat personeel zo in shock is
Mildere schorsing voor Calvin Stengs in beroep: Nederlander mist drie duels
De prijs van de PFAS-productiestop: 3M wil tot 66% van de jobs schrappen in fabriek in Zwijndrecht
MEER OVER
GETEST. De steiltang die je ook op nat haar mag gebruiken: “‘Wat heb jij met je haar gedaan’, zegt mijn schoonmoeder”
Nat haar steilen met een klassieke tang? Niet aangeraden, want grote hitte op vochtige haren doet …
Lokale bedrijven organiseren jobbeurs op 2 maart
Bedrijvenvereniging HIW organiseert op 2 maart een jobbeurs in de toonzaal van autobedrijf …
Belgische outsiders maken zich geen begoochelingen voor WK veldrijden: “Wout en Mathieu steken erbovenuit”
Kernkabinet vindt opnieuw geen akkoord over accijnshervorming, maandag nieuwe poging
Het kernkabinet van de federale regering is het vrijdag nog niet eens geraakt over de …