© AFP
Drie migranten die op roerblad van schip naar Spanje reisden, moeten terug naar Nigeria... met hetzelfde schip
Drie migranten haalden dinsdag de wereldpers. Ze waren te zien op een filmpje dat de wereld rondging nadat ze elf dagen op de roerblad van een schip zaten. Maar nu moeten twee van de drie opnieuw naar Nigeria… met datzelfde schip.
BEKIJK. Hallucinante beelden: drie migranten overleven elf dagen op roerblad van tanker
Het was de Spaanse kustwacht die een foto van het drietal deelde op Twitter. De mannen waren op 17 november vanuit Lagos in Nigeria vertrokken op het 183 meter lange schip. Elf dagen lang trotseerden ze de zee langs de West-Afrikaanse kust tot Las Palmas op het Spaanse eiland Gran Canaria. Niet in het schip, maar wel op het roerblad van de brandstoftanker Alithini II.
Twee van de drie mannen die gered werden, zijn intussen teruggestuurd naar datzelfde schip met het doel hen te deporteren, meldt Reuters. De derde persoon, die tijdens de reis onderkoeld en uitgedroogd raakte, is nog niet uit het ziekenhuis op Gran Canaria ontslagen, aldus een woordvoerder van de plaatselijke overheid.
Exploitant verantwoordelijk
Volgens de Spaanse wet moet namelijk elke verstekeling die geen asiel aanvraagt, door de exploitant van het schip worden teruggebracht naar de haven waar de reis begon. In dit geval de haven van Lagos in Nigeria. De exploitant van het schip is volgens die wet ook verplicht om de drie tijdelijk onderdak te verschaffen.
Duizenden vluchtelingen uit Noord- en West-Afrika hebben de afgelopen jaren de Canarische Eilanden illegaal bereikt. De meesten maken de gevaarlijke oversteek in overvolle boten. Dit jaar alleen al hebben volgens cijfers van het Spaanse ministerie van Binnenlandse Zaken al meer dan 11.600 mensen de Spaanse eilanden bereikt per boot.
Hoofdpunten
Ex-Miss België doet emotionele oproep vanuit Turkije: “Alles gaat heel slecht. Er is niet genoeg hulp”
Minstens 3.800 doden en onmetelijk veel schade: dit weten we al over de aardbevingen in Turkije en Syrië
Turkse gemeenschap in Antwerpen is aangeslagen na aardbevingen in Turkije
Hallucinante dronebeelden tonen enorme ravage in Turkije
MEER OVER
Salman Rushdie heeft zes maanden na aanslag nog moeilijkheden om te schrijven: “Ik heb het al beter gesteld”
Een half jaar na de aanslag op Salman Rushdie, ondervindt de Brits-Amerikaanse auteur nog altijd …
Grote klopjacht naar gewapende personen in Europese wijk afgelopen
In en rond de Boduagnatusstraat, in de Europese wijk in Brussel, heeft maandagavond een …
Onderzoeken afgerond in drie ‘cold cases’ gelinkt aan Fourniret
Een onderzoeksrechter in het Franse Nanterre heeft begin februari de onderzoeken afgerond in drie …
FCV Dender zet Regi Van Acker en assistent aan de deur: “Een eenzijdige beslissing van het bestuur”
FCV Dender stuurde hoofdcoach Regi Van Acker en zijn assistent Benny Van Polfliet de laan uit na …