In China zelf zijn er al een heel weekend protesten tegen het strenge coronabeleid. — © via REUTERS
Ook buiten China protesten tegen coronabeleid Xi Jinping
In enkele steden in Noord-Amerika en Europa hebben er gisterenavond solidariteitsprotesten plaatsgevonden tegen het strenge covidbeleid in China. Onder meer in Parijs toonden betogers borden met daarop ‘Urumqi’, de Chinese stad waar een brand in een appartementsgebouw vorige week tien slachtoffers eiste.
In China zijn er al een heel weekend hevige protesten aan de gang tegen het coronabeleid in het land. De Chinese regering hanteert momenteel strenge lockdownmaatregelen om de besmettingen in te perken, maar daar is het volk niet (meer) mee opgezet. Een brand in een appartementsgebouw in Urumqi bleek de druppel die de emmer deed overlopen. Daarbij vielen tien doden te betreuren.
Ook enkele buitenlandse steden toonden gisteren hun solidariteit met de Chinese bevolking. Volgens de BBC waren er protesten in Londen, Parijs, Amsterdam, Dublin, Toronto en nog enkele Amerikaanse steden.
In Parijs toonde een groep betogers borden met daarop ‘Urumqi’ geschreven als steunbetuiging voor de slachtoffers van de brand. En in Amsterdam staken de mensen een wit papier omhoog waarmee ze wilden protesteren tegen de censuur in China. Betogers in andere landen staken dan weer kaarsen in de lucht of legden bloemen neer bij een monument in de stad.
Hier staat ingevoegde content uit een social media netwerk dat cookies wil schrijven of uitlezen. U heeft hiervoor geen toestemming gegeven.
Hoofdpunten
Verdacht overlijden in Dendermonde: drie arrestaties na aantreffen lichaam in woning
Embargo op Russische stookolie, diesel en benzine gaat in: zullen we nu meer moeten betalen aan de pomp?
De Sutter: “Wet op kernuitstap gaat deze legislatuur niet op de schop”
Landschapsarchitect wil van de luchthaven in Deurne een park maken: “We moeten radicaler durven te vergroenen”
MEER OVER
In het (loop)spoor van sportieve Antwerpenaren: “Bewegen, dat is iets dat je gewoon moet doen”
De stad Antwerpen lanceerde in januari – niet toevallig de tijd van goede voornemens – een …
Wijnegem strooit met jubileumcadeautjes: gesigneerde The Masked Singer-kaarten als hebbedingetjes
De aandachtige kijker zag bij de allereerste uitzending van The Masked Singer het logo van …
Buitenlandse Zaken: “Demarches op hoog niveau” om veroordeelde Tanguy (42) uit Cambodjaanse cel te verlossen
Volgens Buitenlandse Zaken werd Bruggeling Tanguy Taller (42) in Cambodja veroordeeld tot …
De Sutter: “Wet op kernuitstap gaat deze legislatuur niet op de schop”
De huidige federale regering zal de wet op de kernuitstap niet afschaffen of fundamenteel …