Schepen Beels in dialoog met de jongeren over hun voorstellen. — © rr
J100 legt voorstellen voor aan schepenen Beels en Bachar
Na een jaar denken en gesprekken met experten legden de jongeren van de J100 hun voorstellen voor aan schepen van Jeugd Jinnih Beels (Vooruit) en haar collega van Gelijke Kansen Karim Bachar (Vooruit). Ze deden voorstellen rond meisjes in de openbare ruimte, radicalisering, mentaal welzijn en jongeren en politie. Zo pleiten ze voor een speciaal noodnummer voor meisjes en vrouwen die zich onveilig voelen.
De J100 is een initiatief waarbij jongeren worden warm gemaakt om te participeren in het beleid. Ze werken een jaar lang rond thema’s die hen aanbelangen. Door in gesprek te gaan met experten komen ze tot concrete voorstellen die ze dan voorleggen aan het stadsbestuur.
Tientallen jongeren zaten zaterdag hierover een uur samen met schepenen Beels en Bachar in het stadhuis.
“Ons voorstel is om een noodnummer op te richten voor meisjes en vrouwen die zich onveilig voelen op straat of op pleinen”, zeggen Kaoutar Lyou (23) en Sanae Sellami (22). “Het voordeel van zo’n lijn is dat de vrouw niet alles eerst moet uitleggen. Dat zou wel het geval zijn als er naar de politie wordt gebeld. Er kan dus sneller worden opgetreden.”
Marwaan Ouali (21) vraagt dat meer het wijkteam van de politie wordt ingezet in wijken en niet de federale politie of het snelle responsteam. “De politiemensen van het wijkteam kennen ons en wij kennen hen”, zegt Marwaan.
Er is volgens hem ook nog steeds te weinig oog voor diversiteit binnen de politie, zeker bij de opleiding en in de aanwervingsprocedure.
Kaoutar Lyou, Sanae Sellami en Marwaan Ouali. — © Joris Herregods
De jongeren hebben na de ontmoeting het gevoel dat er daadwerkelijk is geluisterd naar hun voorstellen. Ze kregen de belofte dat naar een aantal zaken zal worden gekeken. “Ik ben niet optimistisch of pessimistisch over het verloop van dit gesprek”, zegt Marwaan. “We zullen wel zien.”
Hoofdpunten
Zal de oorlog deze maand escaleren? Oekraïne maakt zich op voor Russisch offensief
Zorgt deze raket voor ommekeer op slagveld? “Het leven wordt heel onaangenaam voor de Russen”
Plots vertelt expert op staatstelevisie dat helft Russische paracommando’s gedood is: hoe Kremlin met groot probleem zit
Vermeende drugsbaas Othman E.B. staat voor het eerst terecht: verdacht van invoer coke en witwassen miljoenen euro’s
MEER OVER Jinnih Beels Antwerpen
Schepen van Jeugd Jinnih Beels (Vooruit) over overleg jeugdwerkers: “Dit kwam er op vraag van de jeugdwerkers zelf”
Jeugdsector kwaad over gesprek jeugdschepen Beels met jeugdwerkers: “Ongeziene agressie tegenover het middenveld”
Antwerpse gemeenteraadsleden bevragen deze week schepencollege over besparingen
Antwerpen is kandidaat voor Europese hoofdstad van de democratie