Schepen Koen Kennis en districtsburgemeester Koen Palinckx hopen dat de Ekerenaar de deelfietsen veelvuldig zullen gebruiken. — © Dirk Kerstens
Nu ook deelfietsen van Donkey Republic in Ekeren
Donkey Republic startte in augustus van dit jaar met de uitrol van 1.650 deelfietsen in 32 gemeenten binnen de Antwerpse Vervoersregio en het Waasland. “Wij zijn bijzonder verheugd met de komst van Donkey Republic naar Ekeren”, zegt districtsburgemeester Koen Palinckx (N-VA).
Steeds meer pendelaars maken gebruik van de deelfiets. “De model shift is deels al gerealiseerd in de stad. Hetzelfde willen we nu ook doen in de districten”, zegt schepen voor mobiliteit Koen Kennis (N-VA).
Voor al die fietsen legt de stad meer en meer veilige en comfortabele fietsinfrastructuur aan.
In Ekeren zullen in eerste instantie 38 elektrische en 152 gewone fietsen worden uitgezet. Er komen een dertigtal dropzones verspreid doorheen Ekeren, onder andere aan het districtshuis, het zwembad en op de Markt. Indien het project een succes blijkt te zijn, wordt het aantal uitgebreid. (mawo)
Hoofdpunten
LIVE. Volg het Reuzegom-proces over de dood van student Sanda Dia hier op de voet
Broer van Sanda Dia: “Na 4,5 jaar nog steeds geen antwoord op twee vragen”
Vader Sanda Dia haalt uit naar Reuzegommers: “Jullie waren zijn vrienden niet”
En dan plots de knuffel tussen mama Sanda en preses Zaadje: “Ik voel jullie pijn en ik ben daar medeverantwoordelijk voor”