© Jürgen Geril, Ludo Vandewalle, Laurens Van Aert
Reactie Pro League laat niet lang op zich wachten: Anderlecht krijgt 50.000 euro boete voor wangedrag fans op Standard
De gestaakte match tegen Standard krijgt voor Anderlecht nog een staartje. Lorin Parys, de CEO van de Pro League, liet kort na het voortijdig affluiten van de wedstrijd al weten dat Anderlecht 50.000 euro boete krijgt voor het wangedrag van zijn supporters. Wellicht volgen er nog meer sancties.
Zeker is dat Anderlecht na het wangedrag van zijn supporters minstens 50.000 euro boete zal moeten betalen. Dat staat zo in het intern reglement van de Pro League, het overkoepelend orgaan van de profclubs. Een stopzetting van de wedstrijd kost de club 50.000 euro.
Er volgt ongetwijfeld ook een forfaitnederlaag, uitgesproken door het bondsparket. In het bondsreglement staat letterlijk dat de wedstrijd “geacht wordt verloren te zijn door de club van wie de fans verantwoordelijk waren voor de wanordelijkheden”. Anderlecht dus. Op dat officiële nieuws is het wel wachten tot het bondsparket de vordering doet en tot de Geschillencommissie die sanctie oplegt.
Er kan ook een wedstrijd achter gesloten deuren voor Anderlecht aan vasthangen. Die sanctie is voorwaardelijk of effectief. Het is overigens niet de eerste keer dat dit gebeurt. Op 12 april 2019 zorgden dezelfde paars-witte fans voor het stopzetten van Standard-Anderlecht na een achterstand. Dat was op de vierde speeldag van Play-off 1. Anderlecht stond op dat moment vijfde en dreigde Europees voetbal te missen.
MEER OVER Jupiler Pro League
FLASHBACK. Drie titelkandidaten, dubbele testmatchen en een jonge Courtois: dit waren de spannendste titelontknopingen
LIVE TITELSTRIJD. Van Bommel begrijpt niet dat trofee niet in Genk klaarstaat, mensenzee aan de Bosuil wuift spelersbus Antwerp uit
Geraakt Teuma fit bij Union? En wie vervangt Stengs bij Antwerp? Ontdek hier de verwachte elf bij de titelkandidaten en Club Brugge
Zo ging het bij de vier landstitels van Antwerp: “Kapiteintje, kapiteintje, we zijn eindelijk kampioen”
MEER OVER VOETBAL
FLASHBACK. Drie titelkandidaten, dubbele testmatchen en een jonge Courtois: dit waren de spannendste titelontknopingen
LIVE TITELSTRIJD. Van Bommel begrijpt niet dat trofee niet in Genk klaarstaat, mensenzee aan de Bosuil wuift spelersbus Antwerp uit
Nu ook/dan toch officieel: Karim Benzema verlaat Real Madrid
VOETBAL KORT ANTWERPEN. Oude bekende als T2 bij Cappellen, transfernieuws bij Dessel Sport
COMMENTAAR. “Het klinkt hard, maar Eden Hazard is de grootste mislukte transfer in de geschiedenis van Real Madrid”