Het slachtoffer zwom in een bewaakte zone. — © IF
Strandredders halen 17-jarige jongen bewusteloos uit bewaakte zwemzone
In De Haan is woensdagavond een 17-jarige jongen van de verdrinkingsdood gered. Strandredders troffen hem bewusteloos aan in een bewaakte zone en konden hem op het strand opnieuw tot zijn positieven brengen. “We hebben snel kunnen handelen”, zegt hoofdredder Bas Vanhaecke.
De jongen was op de grens van de bewaakte zone aan het zwemmen met een groep van het Zeepreventorium, inclusief begeleiders. Dat was rond 17 uur voor het centrale gedeelte van De Haan, richting Vosseslag. “Toen onze redders de jongeren vroegen om wat meer op te schuiven, gehoorzaamde de groep meteen”, zegt Bas Vanhaecke, hoofdredder in De Haan. “De meesten liepen of zwommen onmiddellijk de goede kant uit. Maar een van de begeleiders had in de smiezen dat er iemand niet mee was.”
“We hebben die jongen dan bewusteloos aangetroffen in de zee en meteen uit het water gehaald”, aldus Vanhaecke. “Gelukkig hebben we door die alerte begeleider snel kunnen handelen. Op het strand kwam die jongen meteen weer bij zijn positieven.”
Overgebracht naar ziekenhuis
Een week geleden moesten de redders in Knokke-Heist ook al een 16-jarig meisje van de verdrinkingsdood redden, maar zij zwom in een onbewaakte zone.
De MUG-heli kwam ter plaatse in De Haan, net als de politie. “Een standaardprocedure wanneer iemand buiten bewustzijn raakt in het water”, zegt Vanhaecke. “Het kon erger afgelopen zijn. De zee was ondanks het warme weer best wel onrustig, want er stond wat wind. Het slachtoffer is met de ambulance afgevoerd naar het ziekenhuis. Daar moest vastgesteld worden of hij water binnen kreeg. Dat is best wel mogelijk na zo’n hachelijke situatie.”
Dennis Goes, woordvoerder van de lokale politie Bredene/De Haan, bevestigde dat het om een 17-jarige jongen ging. “De drenkeling blijft momenteel in observatie in het ziekenhuis. Hij verkeert niet in levensgevaar.”
Hoofdpunten
Wie profiteert allemaal mee van het Antwerp-succes? “Ook de stad Antwerpen kan haar status hiermee opkrikken”
En dan nu drie weken vakantie! Antwerp begint eind juni weer te trainen
Kampioenenploeg en supporters maken er een onvergetelijke viering van: “Dit is de schoonste dag in mijn leven”
Calvin Stengs ziet een verlengd verblijf bij Antwerp wel zitten, maar: “Ik heb het niet in eigen handen”
MEER OVER
Kamerkoor Pizzicanto viert dertigste verjaardag : “We zingen de liederen zo veel mogelijk in de originele taal”
Kamerkoor Pizzicanto uit Turnhout bestaat dertig jaar. Daarom geeft het ensemble op 10 en 11 juni …
ALLEMAAL ANTWERPEN. “De adrenalinestoot die vrijkomt in de snelle attracties, is de max”
Elke weekdag plukken onze reporter en fotograaf een toevallige voorbijganger van straat voor een …
Buurtreportage. Ondanks verplichting zit niemand echt te wachten op gescheiden ophaling van gft-afval: “Als het maar opbrengt, zeker”
Als het van de Openbare Vlaamse Afvalstoffenmaatschappij (OVAM) afhangt, moet vanaf 1 januari …
Fiets steekt wagen voorbij in woon-werkverkeer
Voor het eerst in twaalf jaar was de fiets populairder dan de wagen in het woon-werkverkeer. Dat …