© atv
Nieuw campusgebouw Viaduct vormt sluitstuk van ‘AP-wijk’ op Spoor Noord
Met de feestelijke opening van ‘campus Viaduct’ in de Ellermanstraat heeft AP Hogeschool maandagmiddag het laatste ontbrekende stukje van campus Spoor Noord officieel in gebruik genomen. Dat is precies tien jaar nadat daar in 2012 de eerste steen werd gelegd.
Het nieuwe campusgebouw van 7.500 vierkante meter telt onder meer vier grote aula’s en een reeks klassieke klas- en projectlokalen en biedt plaats aan zo’n tweeduizend studenten. Maandagmiddag vond de feestelijke opening van Campus Viaduct plaats. Het nieuwe gebouw vormt het sluitstuk van de ‘AP-wijk’ aan Park Spoor Noord. In totaal beslaat Campus Spoor Noord nu 46.500 vierkante meter voor 7.500 studenten.
“We wisten twee jaar geleden al dat we deze extra ruimte hard nodig zouden hebben”, zegt algemeen directeur Pascale De Groote. “Na de sterke groei van de bacheloropleidingen integreerde AP toen nieuwe 2-jarige graduaatsopleidingen en de verkorte lerarenopleiding. Die bleken al snel erg succesvol. Dit academiejaar hebben we de drempel van 15.000 AP-studenten overschreden. Daarmee zijn we een van de grootste hogescholen van Vlaanderen.”
Noorderplaats
In 2012 werd de eerste steen gelegd van de nieuwe campus aan Park Spoor Noord. Die verbindt nu de stedelijke Leien en de Noorderlaan aan de ene kant met het park aan de andere kant. Het gebouw aan de Noorderplaats vormt vandaag de kop van vijf AP-gebouwen: Noorderplaats, Ellermanstraat, het nieuwe gebouw Viaduct, de Lichttoren en de sporthal Parkloods. Na tien jaar is Campus Spoor Noord helemaal klaar.
In totaal vroeg campus Spoor Noord om een investering van 110 miljoen euro. “Toen men destijds zei dat men van de Ellermanstraat de ‘AP-avenue’ zou maken, leek me dat toch een beetje overdreven”, aldus Marleen Vanderpoorten, voormalig minister van Onderwijs en voorzitter van de raad van bestuur van AP. “Maar vandaag is die avenue definitief gerealiseerd.”
De ‘AP-avenue’. — © AP Hogeschool
Pijlen gericht op Slachthuiswijk
En daarmee houdt het expansieverhaal voor AP in Antwerpen niet op. “AP heeft altijd ingezet op innovatieve stadsontwikkeling”, zo zegt Vanderpoorten. “Jaren geleden hebben we dat gedaan door Spoor Noord mee op de kaart te zetten en we gaan dat blijven doen. Kijk maar naar de toekomstige campus in de nieuwe Slachthuiswijk.”
Op de gronden van het slachthuis op de Dam zal de hogeschool een hightech campus bouwen op het toekomstige Hallenplein. De campus moet onderdak bieden aan 3.500 studenten in de zogeheten STEM- opleidingen. Dat staat voor Science, Technology, Engineering en Mathematics. “Ook hier zetten we niet zomaar een gebouw neer op een willekeurige plek maar geven we mee vorm aan de stad van de toekomst”, besluit De Groote.
Een simulatie van de nieuwe campus in de Slachthuiswijk. — © AP Hogeschool
In totaal bestaat Campus Spoor Noord uit vijf gebouwen. — © Patrick De Roo
Campus Viaduct was het laatste ontbrekende stukje. — © Patrick De Roo
Hoofdpunten
Rode Duivels beginnen nieuw tijdperk onder bondscoach Tedesco met zege, dankzij ‘Dodilijke’ Lukebakio en Romelu Lukaku
COMMENTAAR. “Romelu Lukaku neemt de nieuwe Rode Duivels bij de hand”
ONS OORDEEL. België ontdekt enkele nieuwe combinaties bij Rode Duivels, voorin én achterin
REACTIES. Dodi Lukebakio glundert na twee assists, eerlijke analyse van bondscoach Tedesco: “Het kan nog beter”
Bekijk meer ATV
Grootouders voor het klimaat houden debatten in UAntwerpen: “Wat moeten we doen om gehoord te worden?”
IJshockeyploeg Antwerp Phantoms strijdt dit weekend om kampioenstitel
GETEST. Praktische proef om bewakingsagent te worden: Rennen, springen, wegduiken en vooral kopje erbij houden
Veiliger kruispunt Grotesteenweg-Singel: werkzaamheden vanaf 17 april