Themabeeld. — © BELGAIMAGE
Podcasts even betrouwbaar ervaren als klassieke nieuwsmedia
Podcasts nemen een steeds belangrijkere plaats in het mediagebruik van de Belgen in, en vooral van jongeren. De helft van de luisteraars zet liever een podcast op dan de radio en nieuwspodcasts worden als even betrouwbaar ervaren als radio, tv of krant. Dat blijkt uit een onderzoek van Ipsos in opdracht van Mediafin, de uitgever van de kranten De Tijd en L’Echo.
Van de 1.500 volwassen Belgen die in januari online bevraagd werden, luistert 29 procent naar podcasts. Vooral jongeren zijn fan van de digitale uitzendingen: 47 procent van de 18- tot 24-jarigen en 44 procent van de 25- tot 34-jarigen luistert naar podcasts. Een belangrijke troef is dat je zo’n podcast kan beluisteren wanneer je wil: dat gebeurt liefst thuis, tijdens de vrije tijd of onderweg (circa 20 procent).
Ook mediabedrijven hebben de podcast ontdekt. Heel wat kranten bieden tegenwoordig een podcast aan. Acht op de tien podcastluisteraars vinden dat zo’n aflevering meer kennis en duiding geeft over bepaalde (nieuws)onderwerpen dan andere media.
Voor de klassieke media vormen podcasts ook een belangrijk middel om jongeren aan te trekken. “Voor een medium is het heel belangrijk om een instroom te hebben van nieuwe consumenten, abonnees, lezers”, zegt Mediafin-CEO Peter Quaghebeur. “Daar zijn podcasts uitermate voor geschikt.”
“Ieder medium heeft zijn eigen gewoontes”, zegt Dorien Luyckx, onderzoeker aan de Universiteit Antwerpen. “Bij podcasts is dat niet anders. Zo is het beluisteren van podcasts een veel individuelere en intensere audiobeleving dan radio. Bovendien ontstaat er een intiemere relatie tussen de presentator en de luisteraars. Een goede kennis van en verstandhouding met je podcastpubliek maken dat zowel de makers als adverteerders hier sterk op kunnen inspelen.”
Hoofdpunten
Eerste Leopard 2-tanks duiken op aan het front, maar Rusland kan er meteen één vernielen: “Hier moeten we niet van verschieten”
Russische experts gaan lijnrecht in tegen versie van Kremlin over vernielde dam: “Hoe kan het een slechte zaak zijn?”
LIVE. Oorlog tussen Rusland en Oekraïne: volg hier alle ontwikkelingen op de voet
Oksana protesteert voor stadhuis in Antwerpen: “Ik wilde aandacht vragen voor de ecologische ramp in Cherson”
MEER OVER
Greta Thunberg stopt met schoolstaking voor klimaat
De Zweedse klimaatactiviste Greta Thunberg stopt met schoolstakingen voor het klimaat. Dat heeft …
Getapt telefoongesprek bewijst volgens Oekraïne dat Rusland dam heeft opgeblazen: “Het ging niet volgens plan”
“We wilden de Oekraïners bang maken, maar het ging verder dan gepland.” Aan het woord is een …
Na de gelekte beelden: Studio 100 bevestigt terugkeer van K3-musical ‘De 3 Biggetjes’
Het was al een tijdje duidelijk, maar nu bevestigt Studio 100 dat K3-musical ‘De 3 Biggetjes’ …
Satirische website ’t Scheldt moet foto van naakte Sihame El Kaouakibi verwijderen: “Schending van privacy”
De satirische website ’t Scheldt moet een naaktfoto van Vlaams parlementslid Sihame El Kaouakibi …