“Iedereen mag gewoon zichzelf zijn in onze stad, dat is wat ik als schepen voor geluk nastreef”, zegt Gabriella De Francesco. — © Hollandse Hoogte / Sabine Joosten
Mechelen vernieuwt statement over gender: “Vrouw, man of X? Iedereen gelijk”
De stad Mechelen vernieuwt haar statement over gender. De stad spreekt niet langer uitsluitend over de gelijkheid tussen mannen en vrouwen, maar van mensen. Ongeacht hun geslacht, het gender waarmee ze zich identificeren of hun seksuele oriëntatie.
“Vrouw, man of X? Iedereen gelijk in Mechelen”, zegt Gabriella De Francesco (Vld-Groen-m+), schepen voor gelijke kansen en diversiteit. De stad schenkt al jaren aandacht aan de gelijkheid en gelijkwaardigheid inzake gender, een basisrecht voor iedere mens stelt ze. Die visie neemt Mechelen nu ook op in een genderstatement. Het vorige dateerde uit 2010. “En was dus toe aan een update.”
“We gaan voorbij aan het binaire man-vrouw-denken en spreken consequent over Mechelaars. Iedereen mag gewoon zichzelf zijn in onze stad, dat is wat ik als schepen voor geluk nastreef. Geluk als een werkwoord, geluk als een basisrecht. Iedereen moet zich gehoord en gezien voelen zoals ze zijn”, legt De Francesco uit.
Drie principes
In het nieuwe genderstatement gaat Mechelen uit van drie principes:ze wijst een stad die de publieke ruimte opdeelt naargelang gender of geslacht resoluut af, tweede principe: ze wijst elke vorm van discriminatie af en verdedigt actief gelijkheid en gelijkwaardigheid van iedere burger. “Dat is een fundamentele en onaantastbare hoeksteen van onze open samenleving die door diversiteit wordt gekenmerkt”, vertelt Gabriella De Francesco.
Derde en laatste uitgangspunt: in Mechelen moet iedereen zichzelf kunnen zijn en zich veilig kunnen voelen. Om het regenboogbeleid onder de aandacht te brengen, hijst de schepen komende maandag samen met Thomas Timmerman, finalist van ‘Mister Gay Belgium’, de regenboogvlag. Op 17 mei vindt de Internationale dag tegen Homofobie en Transfobie (IDAHOT) plaats.
“Een statement kan veel zeggen, het zijn acties en activiteiten die waarden en normen uitdragen en kunnen sensibiliseren waar het nodig is”, zegt De Francesco. Dit jaar legt Mechelen voor haar regenboogcampagne de focus op de handel en horeca.
Hoofdpunten
College van hoven & rechtbanken noemt “opruiende uitspraken” van politici over zaak-Reuzegom “onaanvaardbaar”
STANDPUNT. Achter het filmpje van Mahdi met de “werkstrafjes” voor Reuzegommers schuilt een boze onderstroom
Groot succes op TikTok, maar eigen partij mort over Mahdi
CD&V-voorzitter Mahdi neemt het in Tiktok-video op voor Acid, Peter De Roover verbijsterd: “Ik kan dit niet geloven”
MEER OVER Blikvangers Mechelen
Wielerklassieker Memorial Van Coningsloo strijkt dit weekend weer neer in Bonheiden, maar zonder Frans: “Amai, ik heb dit graag gedaan”
Brandweer oefent bestrijding van tunnelbranden in oefentunnel aan E19: “Er komen speciale technieken bij kijken”
Collega’s en klanten van AD Delhaize nemen afscheid van ‘rotsen in de branding’ Carine en Greet: “Onze bazin is geboren op mijn eerste werkdag”
Jef (65) zet zich na loopbaan als bankdirecteur in voor Mechelse kathedraal: “Elke ontmoeting is hier een verrijking”