© BELGA
Ieperlingen bouwen begraafplaats Eerste Wereldoorlog na in lego
Twee Ieperlingen hebben een militaire begraafplaats uit de Eerste Wereldoorlog nagebouwd met legoblokjes. Het duo stelde hun creatie donderdag voor aan het grote publiek in Ieper. Ze gebruikten 22.000 legoblokjes om Hedge Row Trench Cemetery na te bouwen.
Corneel Clarys en Youri Van Miegroet kwamen enkele maanden geleden op het idee om Hedge Row Trench Cemetery na te bouwen in lego. De begraafplaats is gelegen in de Palingbeek in Zillebeke bij Ieper en telt een honderdtal graven van vooral Britse en enkele Canadese soldaten.
Clarys, gekend van het programma “Lego Masters NL/BE” bouwde eerder al de Ieperse Lakenhallen en het Belfort na met de speelgoedblokken. Van Miegroet is vrijwilliger bij de Last Post Association. “Wij zijn beiden gepassioneerd door lego, alsook door onze prachtige stad Ieper. Onze doelstelling is om het verleden van de Groote Oorlog op een serene, doch leuke manier, dichter bij het grote publiek te brengen door middel van lego”, klinkt het.
In totaal werkte het duo meer dan 100 uur aan het werk, dat bestaat uit zowat 22.000 blokjes. De komende periode is het bouwwerk nog te zien in het MuseumCafé in het In Flanders Fields Museum in Ieper. Tegen de zomer verhuist het naar het Talbot House. “Er zijn nog verschillende plaatsen die interesse hebben om het tentoon te stellen en er lopen ook al gesprekken om nieuwe dingen na te bouwen in lego”, aldus de twee Ieperlingen.
Hoofdpunten
Mechelse burgemeester over commotie rond massa boetes: “Aanpassing is te vergelijken met invoering autoluwe binnenstad”
ANTWERPEN LIVE. Volg al het nieuws uit Antwerpen hier op de voet
Rusland is vanaf vandaag voorzitter van de VN-Veiligheidsraad, en dat stuit wereldwijd op onbegrip: “Slechtste 1 aprilgrap ooit”
Daar zijn ze weer! Chef-kok brengt ode aan witte goud en aan aspergeboer Bart: “We maken zijn levenswerk af”
MEER OVER
Manneken Pis in verpleeguniform om zorgpersoneel te danken
Manneken Pis, het plassende standbeeld in Brussel, is zaterdag in nieuwe kleren gehuld. Het …
Met een ippon! Matthias Casse verovert goud op de Grand Slam judo in Antalya
Matthias Casse heeft zaterdag goud veroverd in de klasse tot 81 kg op het Grand Slam judotoernooi …
Eerst Bierbeurs Broechem laat bezoekers kennismaken met zestig vooral lokale biertjes
Liefst zestig bieren vielen er te ontdekken tijdens de eerste Bierbeurs in GC Den Boomgaard in …
Moet nieuw extern orgaan beslissen over lonen van onze politici zoals De Croo voorstelt? “Alles ligt er en soms al heel lang. Voer het gewoon uit”
Concrete plannen liggen er nog niet op tafel, maar zo goed als alle Vlaamse partijen kunnen zich …