
Dries Van Gestel (derde van rechts) ziet hoe Fabio Jakobsen de sprint wint voor Caleb Ewan en Hugo Hofstetter. De Arendonkenaar bolde als zesde over de streep. — © BELGA
Arendonkenaar Dries Van Gestel sprint naar knappe zesde plaats in Kuurne: “Dit neem ik mee naar de volgende koersen”
Dries Van Gestel heeft er een geslaagd openingsweekend opzitten. Na een 25ste plaats in de Omloop Het Nieuwsblad op zaterdag, spurtte de Arendonkenaar zondag naar een zesde plaats in Kuurne-Brussel-Kuurne. “Deze ervaring neem ik mee naar de volgende wedstrijden”, aldus Van Gestel.
“Over mijn Vlaams openingsweekend kan ik niet anders dan tevreden zijn, net zoals over mijn vorm”, opent Van Gestel.
In de laatste rechte lijn van Kuurne-Brussel-Kuurne reed Van Gestel mee op kop van het peloton. “Nadat alles was samen gekomen, bleef ik nog samen met Anthony Turgis namens onze ploeg over”, aldus Van Gestel. “Als dienende renner ben ik dan gaan vragen of ik iets voor hem kon doen of dat we elk ons eigen ding zouden doen. We besloten voor die laatste piste te gaan. Met het wiel van winnaar Fabio Jakobsen te nemen, maakte ik de juiste keuze. Helaas werd er zoals regelmatig gebeurd in een spurt wel wat gekwakt en raakte ik even ingesloten. Anders was een plaats in de top vijf zeker mogelijk. Wie weet zelfs een podiumplaats.”
Dat Van Gestel toch als zesde kon finishen in een spurt, doet bij sommigen de wenkbrauwen fronsen. “Ik weet van mezelf wel dat ik over snelle benen beschik, maar meedingen in massaspurts was me nog niet vaak gelukt. Dit is weer een ervaring die ik meeneem naar de volgende wedstrijden.”
Van Gestel kwam ook nog terug op zijn 25ste plaats in de Omloop Het Nieuwsblad. “In het eerste deel heb ik enorm veel werk gedaan in functie van Peter Sagan en Anthony Turgis. Helaas kreeg de gewezen wereldkampioen te maken met fietsproblemen en raakte Anthony betrokken bij een valpartij op een van de smalle kasseiwegen. Zo was zijn wedstrijd veel te vroeg over. En had ik al een deel van mijn krachten opgesoupeerd.”
Toch was dat knechtenwerk niet de enige reden waarom Van Gestel het gevoel had dat er meer had ingezeten. “Op het moment dat Tiesj Benoot en Wout van Aert op de Berendries de boel openbreken, zat ik op positie tien net iets te ver. Anders was de kans groot dat ik mee had kunnen springen. Hetzelfde verhaal op de Muur. Al moet ik wel toegeven dat ik eerst zelf een schakelfout maak en daardoor op de elastiek zat. Mits wat meer ervaring had ik mezelf zeker beter gepositioneerd. Daarom dat ik ook met zekerheid weet dat er daar meer had ingezeten.”
Veel rust zit er voor Van Gestel niet in. “Dinsdag ben ik van de partij bij Le Samyn. Nadien is het enkele dagen rusten, alvorens in Drenthe weer aan te treden. Om vervolgens aan te treden bij de grote wedstrijden.”




