
Danny sensibiliseert met opmerkelijk spandoek: “Het is wel degelijk een Russisch bedrijf”
Net tegenover het Lukoil tankstation aan de Molenweg op Termolen (Zonhoven) heeft inwoner Danny Den Hartog een groot spandoek gehangen. ‘Lukoil = Poetin’ staat er in het groot te lezen.
LEES OOK. Vredesgesprekken tussen Rusland en Oekraïne gaan maandagochtend (met vertraging) van start
“Misschien weten niet alle Limburgers dit. Maar Lukoil is wel degelijk een Russisch bedrijf. De CEO is een Rus, en hij staat zelfs op de lijst van personen die gesanctioneerd worden vanuit de Europese Unie. Van elke euro die je hier gaat tanken gaat automatisch een stuk naar Rusland, en dus ook naar de oorlog. Wij als burgers kunnen misschien niet zo heel veel doen, maar we gaan toch vooral de oorlog ook niet steunen? Je kan net zo goed een kilometer verder naar een volgend tankstation rijden. Ook al is het misschien een paar eurocent duurder: je helpt de invasie in Oekraïne tenminste niet. Ik wou de mensen daar even bewust van maken. Vandaar dus dit spandoek. Of ik al reactie gehad heb? Ja hoor: er zijn al foto’s gemaakt en die worden druk gedeeld. En nu staat het dus ook nog op hbvl. Missie geslaagd, toch?”
Tom De Bruyckere, een woordvoerder van Lukoil, reageert: “Het klopt niet dat de CEO van Lukoil, meneer Alekperov, op een Europese sanctielijst zou staan.”
LEES OOK. Hoe de Russische troepen door doodgewone burgers worden gesaboteerd
TR / JBx




