
Sam Van Buggenhout in het shirt van Phantoms Boom. Volgend seizoen zal ze er weer in te bewonderen zijn. — © Tom GOYVAERTS
Sam Van Buggenhout keert na één jaar Castors Braine terug naar Phantoms Boom: “Hier zal ik meer speelminuten krijgen”
Met de 20-jarige Sam Van Buggenhout hebben de vrouwen van Phantoms Boom een mooie transfer voor volgend seizoen gerealiseerd. De Belofte van het Jaar keert na één seizoen Castors Braine terug naar de Steenbakkers. Pittig detail: Van Buggenhout is met de ongeslagen leider zaterdag te gast in Boom.
“Het is leuk en best toevallig dat we dit weekend in Boom spelen, maar eigenlijk wordt dit een match als een andere. Ik ben wel blij dat ik kan terugkeren naar Phantoms. Hier zal ik meer speelminuten krijgen dan bij Castors Braine.”
Van Buggenhout schitterde vorig seizoen bij Phantoms Boom, werd uitgeroepen tot Belofte van het Jaar en versierde een toptransfer naar Castors Braine, maar de 1,73m grote guard speelt er niet veel. “Als jonge nieuwkomer bij een topclub is dat misschien logisch, maar als belofte wil ik zo veel mogelijk spelen. Alleen op die manier kan ik verbeteren. Nu speel ik enkel in de slotfase van een wedstrijd, als we voldoende voorsprong hebben. Na veel wikken en wegen heb ik dan de knoop doorgehakt. Er was interesse van Phantoms Boom en dat charmeerde me bijzonder. Ik zie mijn terugkeer zeker niet als een stap terug. Phantoms is een ambitieuze club, die de volgende jaren verder wil aansluiten bij de Belgische top. Ik tekende een contract van twee seizoenen als profspeelster. Phantoms doet het dit seizoen ook goed en als het in de top vijf eindigt, spelen we volgend seizoen Europees. Spelen in de EuroCup strookt ook tot mijn ambities”, aldus nog de Young Cat.
Ploeg voor volgendseizoen krijgt vorm
Het Phantoms Boom van voorzitter Sven Van Assche was de voorbije weken bijzonder actief. Zo werd bekendgemaakt dat de nieuwe coach Philip Wolk, die Sven Van Camp opvolgt, van Lummen ook Merel Knaepen en Chloé Bully meebrengt. Sam Daelemans, Habibatou Bah, Sophie Van Hoof en Axelle Van Eupen spelen ook volgend seizoen voor de Steenbakkers. Het is duidelijk dat Phantoms zich de komende jaren verder wil opwerken naar de top van het Belgische vrouwenbasketbal.




