
Voorbijgangers hebben maandagnacht een autobrand kunnen voorkomen in de Trompetvogelstraat in Merksem. — © Dirk Kerstens
Voorbijrijdend koppel kan aangestoken autobrand in Merksem voorkomen: “We hebben veel geluk gehad”
Voorbijgangers hebben in de nacht van maandag op dinsdag een autobrand kunnen voorkomen in de Trompetvogelstraat in Merksem. Een koppel merkte vuur onderaan een geparkeerde wagen op en kon het blussen. De politie bevestigt dat het gaat om een poging tot brandstichting. “Dit is levensgevaarlijk”, reageert de eigenaar van de wagen.
Het incident gebeurde maandagnacht rond 2.15 uur. In de Trompetvogelstraat in Merksem had een onbekende vuur aangestoken onder een geparkeerde Renault Clio op straat. “Het is de auto van mijn vrouw. Mijn wagen staat op onze oprit geparkeerd, die van haar op straat voor onze deur”, vertelt de eigenaar van de wagen. Hij wenst liever anoniem te blijven.

Trompetvogelstraat in Merksem. — © Dirk Kerstens
Een voorbijrijdend koppel merkte het brandje onderaan de wagen op en kon het vuur blussen nog voor het schade aan de auto veroorzaakte. Ze waarschuwden de eigenaar, die meteen daarop de politie verwittigde. “Onder de auto vonden we inderdaad sporen van poging tot brandstichting”, bevestigt Willem Migom, woordvoerder van de Antwerpse politie.
Levensgevaarlijk
Waarom iemand de wagen in brand wilde steken is ook voor de eigenaar een groot vraagteken. Van de dader of daders is voorlopig geen spoor. “Wij hebben met niemand ruzie. Mochten ze het echt op ons gemunt hebben, zouden ze de wagen op de oprit in brand proberen te steken.”

Een voorbijrijdend koppel kon het vuur blussen nog voor het schade aan de auto veroorzaakte. — © Dirk Kerstens
“Als het voorbijrijdend koppel de brand niet zo snel had opgemerkt, had het veel erger kunnen eindigen”, zegt de eigenaar van de wagen. “Stel je voor dat het vuur zou overslaan op onze woning terwijl wij liggen te slapen… Dat is gewoon levensgevaarlijk.”
LEES OOK. Slachtoffers na tien autobranden in twee weken: “Zet hier een tijdelijke camera”
Sinds eind januari werden al tien verdachte branden aan wagens gemeld in en rond de Hobokense wijk Portugezenhof. Volgens de Antwerpse politie bestaat er geen link tussen de autobranden in Hoboken en de poging tot brandstichting in Merksem. Het gaat hierbij om een alleenstaand feit.

Maandagnacht werd een auto in brand gestoken op oprit van woning in Wommelgem — © BFM
Ook in Wommelgem werd afgelopen nacht een auto in brand gestoken op de oprit van een woning. De wagen brandde volledig uit. Gelukkig kon de brandweer de schade aan de tweede wagen beperken. Ook de woning bleef gevrijwaard. Er vielen geen gewonden.
CITTA
Nutteloze borden van A : "Spoiler alert"
Semi-professioneel onnozelaar Kamiel De Bruyne (30) plaatst wekelijks een nieuw Nutteloos Bordje …
Proeven bij Les Années Folles: jong met een oude ziel
Onze man of vrouw proeft anoniem.
Tootsdag op Jazz Middelheim of mee de verjaardag van Niels Destadsbader vieren? Onze 10 niet te missen toptips voor komende week
Ontdek de allerbeste evenementen, tentoonstellingen en activiteiten in je buurt. Gratis en …







