
© afp
Verenigde Staten brengen 8.500 soldaten in staat van paraatheid door onrust rond Oekraïne
De VS hebben in verband met de spanningen rond Oekraïne op bevel van president Joe Biden 8.500 soldaten in staat van paraatheid gebracht, zo heeft woordvoerder John Kirby van het Pentagon maandag bekendgemaakt.
“De Verenigde Staten hebben stappen ondernomen om de paraatheid van hun strijdkrachten in binnen- en buitenland te verhogen, zodat ze voorbereid zijn om te reageren op een reeks onvoorziene omstandigheden, waaronder steun aan de NAVO-interventiemacht als die wordt geactiveerd”, aldus Kirby. Hij merkte op dat de NAVO Response Force “bestaat uit ongeveer 40.000 multinationale troepen.”
Kirby wilde niet zeggen waar de Amerikaanse troepen ingezet zouden worden, maar zei dat de VS “de bondgenoten aan de oostelijke flank duidelijk hebben gemaakt dat wij bereid zijn hun capaciteiten te versterken als zij dat nodig hebben”.