
© GOYVAERTS/GMAX AGENCY
Coach Luc Smout debuteert met afgetekende zege: Antwerp Giants opent poort van halve finale Beker van België
Wat een statement van Telenet Giants Antwerp! De Sinjoren, die tweemaal dit seizoen hadden verloren in de BNXT League van Kangoeroes Mechelen, veegden de Mechelaars in de heenwedstrijd van de Beker van België van het parket en wonnen na een collectieve prestatie (met ook 12 op 24 bommen) met 77-117. De Giants flikkeren enerzijds met één been in de halve finale en anderzijds maakte Luc Smout een droomdebuut als coach bij de Giants. Zondag is om 15 uur de terugwedstrijd in de Lotto Arena en mag de kwalificatie voor de Sinjoren normaal gezien niet meer in gevaar komen.
“Ik heb verder gewerkt op de fundamenten van coach Christophe Beghin. Ik merkte wel dat de spelers na zijn ontslag zijn verschoten. Zij namen dit ter harte en vochten vandaag als leeuwen. En ik geef nogmaals mee dat ik maar een interim-coach ben,” zei coach Luc Smout van Telenet Giants Antwerp. “Ik bedank coach Luc voor deze “wake-up-call”. Wij staan na deze pandoering nu echt wel met beide voeten op de grond,” zei collega Kristof Michiels van Kangoeroes Mechelen. Enkele afwezigheden (ziek) in de eerste regionale bekerclash tussen Kangoeroes Mechelen en Telenet Giants Antwerp. De Mechelaars misten Jonas Foerts en de Sinjoren de Amerikaanse shooting guard Jaylen Hands en assistent-coach Randy Oveneke.

© GOYVAERTS/GMAX AGENCY
“Na onze defensieve druk was onze shotselectie vandaag schitterend. We lukken 39 op 68 shots, waarvan 12 op 24 driepunters en 27 op 30 vrijworpen. Dat was ook de sleutel tot dit succes. We deden dit ook met heel veel energie en zagen maar liefst zes spelers in de dubbele cijfers. Ja, deze zege doet deugd. Maar we moeten niet kijken naar het verleden. Het heden telt en zondag gaan we in de return terug op zoek naar de overwinning. Slechts zo kan je vooruitgang boeken,” aldus nog coach Luc Smout.
Telenet Giants Antwerp veegde in een demonstratie dus Kangoeroes Mechelen in de eigen Winketkaai van het parket. Defensief zo scherp als een mes en aanvallend dus heerlijk flitsend en via verschillende handen. Coach Luc Smout stelde Roby Rogiers ten koste van de Amerikaanse center Cameron Krutwig in de basisvijf. Tevens zag hij Markel Brown zijn visitekaartje afgeven. De Amerikaanse ex-NBA-speler toonde zijn flair en klasse en leidde met 27 punten, 6 rebounds en 3 assists de Giants na 15-35 en een 37-67 bonus halfweg mee naar een voor Kangoeroes vernederende 48-91 achterstand. “Een mooie zege, maar meer ook niet. Oké, we zijn bijna zeker van een stek in de halve finales. We moeten echter vooral zondag met de nodige scherpte aan de match beginnen en gaan voor de winst,” zei Markel Brown nog.
“We misten op alle vlakken scherpte en kregen een lesje van een efficiënt Antwerp Giants,” voegde Kristof Michiels er nog aan toe. Na de wedstrijd kregen de beide selecties met een dopingcontrole nog een leuke toetje om de avond af te sluiten.
Kangoeroes Mechelen-Telenet Giants Antwerp 77-117
KANGOEROES MECHELEN: Stephens 11, Loubry 4, Mukubu 5, Van Buggenhout 4, Kotrulja 16, Mennes 2, Alston 9, Palinkx 7, Brodeur 6, Grimes 13
TELENET GIANTS ANTWERP: Fridriksson 14, Smout 23, Tiby 12, Van Den Eynde 12, D’Espallier 0, T. De , N. De Ridder 7, Rogiers 12, Brown 27, Krutwig 8, Mwema 10, Donkor 4
KWARTS: 15-35, 22-32, 11-24, 29-26
Meer basketbal
Jean-Marc Mwema leidt Telenet Giants Antwerp met double-double naar winst in Zwolle
Telenet Giants Antwerp pakte in Zwolle en versus Landstede Hammers met een sterke prestatie uit …
Brian Lynch – de man van Clijsters – over zijn job, zijn gezin en de NBA: “Kim en ik zijn ‘happy as hell’ dat Jada haar passie vond”
Dat ze wil focussen op gezin en kids, zei Kim Clijsters (38) bij haar afscheid. En dat ze met …
Belgian Lion Vrenz Bleijenbergh ontvangt uitnodiging van Phoenix Suns voor NBA Summer League
Goed nieuw voor Belgian Lion Vrenz Bleijenbergh. Hij kreeg van Phoenix Suns, na het reguliere …
NBA. Atlanta en New Orleans stoten door en bekampen Miami en Phoenix in play-offs
De Atlanta Hawks en de New Orleans Pelicans hebben zich vrijdag geplaatst voor de play-offs van …
Giants staan in Paasweekend voor dubbele opdracht in noorden van Nederland
Telenet Giants Antwerp maakt zich in het Paasweekend op voor een trip naar het noorden van …
Groningen dient Kangoeroes Mechelen eerste nederlaag in Elite Gold toe
Geen zevende opeenvolgende zege in Elite Gold voor Kangoeroes Mechelen. Het team van coach …
NBA-speler Miles Bridges is woest na uitsluiting en raakt 16-jarige meisje met gebitsbeschermer: 50.000 dollar boete
De NBA heeft donderdag Charlotte Hornets-speler Miles Bridges een boete van 50.000 dollar (46.000 …
















